Nowe Renault Clio R.S. będzie miało silnik z większego brata

Niedawno francuski producent zaprezentowała pierwsze zdjęcia piątej generacji miejskiego modelu Renault Clio. Obecność sportowej odmiany Clio R.S. jest tylko kwestią czasu, a już krążą na jej temat ciekawe plotki. Sportowy mieszczuch ma "pożyczyć" silnik od Megane R.S.

Piąta generacja Renault Clio nie zmieniła się diametralnie. Producent odświeżył nadwozie i nieco upodobnił swojego mieszczucha do reszty aktualnej gamy. Całe szczęście Francuzi nie zrezygnowali ze sportowej wersji R.S., którą powinniśmy zobaczyć już za kilka miesięcy.

Przeczytaj także: Nowe Renault Clio - skok do wyższej ligi

Clio R.S. ma być młodszym bratem Megane R.S. Miejski hothatch otrzyma podobnie stylizowane zderzaki i felgi oraz centralnie ulokowany układ wydechowy. W kwestii kolorów nadwozia, gama będzie taka sama jak w Megane R.S. – paleta obejmie żółty Sirius Yellow i pomarańczowy Orange Tonic.

Precz z downsizinigiem

Najciekawsza rzecz ma jednak czekać pod maską nowego Clio R.S. Do napędu ma posłużyć 225-konny silnik 1.8 Tce. To ta sama konstrukcja, którą znajdziemy w Megane R.S. czy Alpine A110. Fanów sportowej jazdy ucieszy też fakt, że poza automatyczną skrzynią EDC, Clio R.S. ma być dostępne z przekładnią manualną.

Przeczytaj także: Nowe Renault Clio - wnętrze, które robi wrażenie

Trzeba przyznać, że montaż tej jednostki napędowej to dobry ruch ze strony francuskiego producenta. O ile downsizing na dobre zadomowił się w segmencie aut miejskich (i nie tylko), na szczęście sportowe hothatche wracają do słusznych litraży. Co więcej – Clio z planowaną mocą 225 KM będzie prawdopodobnie najmocniejszym autem w swoim segmencie.

Renault Clio 2019Renault Clio 2019 fot. Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.