W Genewie zadebiutuje elektryczny Volkswagen Buggy

Podczas salonu samochodowego w Genewie, Volkswagen zaprezentuje studyjny model buggy, oparty o amerykańskie "plażowe" wozy z lat 60. i 70. Jednak tym razem nie będzie to jedynie lifestylowe autko, ale także ekologiczne.

Można powiedzieć, że Volkswagen ożywia legendę. Na początku marca, podczas targów Genewa Motor Show, koncern z Wolfsburga przedstawi pierwszą w pełni elektryczną wersję nowego Buggy. Jest to model nawiązujący do popularnych amerykańskich pojazdów plażowych. Studyjne auto skonstruowano w oparciu o modułową platformę MEB służącą do budowy pojazdów z napędem elektrycznym.

Buggy jest czymś więcej niż samochodem. Jest sposobem życia. Widać to również w nowym elektrycznym Buggy będącym nowoczesną, wolną od nawiązań w stylu retro, interpretacją klasycznego pojazdu. Nowy Buggy pokazuje przede wszystkim jak wiele emocji niosą ze sobą elektryczne samochody

– powiedział Klaus Bischoff, główny stylista marki Volkswagen.

Przeczytaj także: Sprzedaż samochodów w Europie - największe hity 2018 r. Na VW Golfa wciąż nie ma mocnych

Kalifornijskie geny

Elektryczny Buggy nawiązuje do historycznych wzorów z Kalifornii. W przeszłości pojazdy te wykorzystywały podwozie Garbusa, a dzisiaj równie uniwersalna okazuje się platforma podłogowa MEB. Plażowy Volkswagen nie ma stałego dachu ani konwencjonalnych drzwi. W oczy rzucają się odsłonięte koła z oponami do terenowej jazdy oraz szerokie progi

Studyjny elektryczny Volkswagen Buggy będzie miał swoją premierę podczas 89. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, który odbędzie się w dniach 7-17 marca 2019 r.

Volkswagen Buggy GenevaVolkswagen Buggy Geneva Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.