Komentarze (57)
Kryzys diesla to mit? Po Dieselgate Volkswagen sprzedaje dwa razy więcej samochodów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: dzielnicowy

  Oceniono 1 raz 1

  Diesle tracą na popularności, artykuł to fake. Większość teraz wybiera benzyny a nawet hybrydy, szczególnie jak autem większość czasu spędza w miastach. Benzyna jest prostsza w budowie i tańsza w utrzymaniu. Toyota ma znacznie większe szanse na zwiększenie sprzedaży, z powodu rezygnacji z diesli niż, niemiecki producent. Szczególnie, że to niemcy trąbią o tych normach emisji spalin...

 • astratofik

  Oceniono 1 raz 1

  VW nie ma dobrych silników benzynowych i dlatego sprzedają diesle.

 • seaman_pl

  Oceniono 3 razy 1

  „Choć ciągle mówi się o nowych zakazach i obostrzeniach, silniki zasilane olejem napędowym są szczególnie popularne wśród klientów indywidualnych” - co za wredna manipulacja. Grupa Volkswagen AG cały czas wypycha do Polski niemal wyłącznie wersje dieselowskie nowych modeli VW i Audi. Wystarczy wejść na stronę producenta i spróbować skofigurować modele w wersji benzynowej (życzę powodzenia). Polska jest traktowana jak państwo Trzeciego Świata

 • Gość: zbyszek

  0

  Diesle znikna,ale za jakies 20-25 lat,ale i znikna samochody na benzyne taz!!Technika iodzie do przodu,moze w przyszlosci beda to samochody na gaz,wodor lub inne paliwo.Co diesli jezdze nimi przez 25 lat i nie zamorzam zmieniac,aco do trucia to tak samo truja jak benzyniaki!!

 • Gość: Nowy

  0

  Falsz napisany na polecenie VW. Wystarczy zobaczyc jak dramatycznie spada spadla sprzedarz aut z silnikiem diesla. Źródła: www.best-selling-cars.com/europe/2018-half-year-europe-diesel-car-sales-per-eu-and-efta-country/
  www.motor1.com/news/270027/diesel-sales-dropping-in-europe/

  i znacznie wiecej wystarczy zapoznac sie z wynikami.

 • Gość: val

  Oceniono 2 razy 0

  Diesle nigdy nie wyjdą z mody. Ja swoim avensisem trójką będę jeździ jeszcze długo bo auto jest mało awaryjne i dobrze mi się je prowadzi. Nie mam zamiaru zmieniać tego co jest dobre :)

 • zartiepl

  Oceniono 2 razy 0

  Bla bla bla. Diesel emituje rakotwórcze węglowodory pierścieniowe. Cząstki stałe i tlenki azotu to przy nich pikuś.

 • Gość: Mechanik

  Oceniono 8 razy 0

  Niemiecki przemysł motoryzacyjny ma wielki problem. Toyota Prius/Auris jest technologicznie i ekologicznie znacznie wyżej postawiona.
  Produkują benzynowe silniki 1.0 by ucinając jeden cylinder być bardziej ekologicznym. Nic to nie da.

  A co się stanie kiedy Chińczycy otworzą swoje salony hybrydowych samochodów w Europie?

 • j_stalin

  Oceniono 4 razy 0

  "Czy w tym samym czasie pożegnamy samochody na ropę?" a byly na taki surowiec (bo nie paliwo) kiedykolwiek?????

 • Gość: Zet

  Oceniono 1 raz -1

  Nachalna promocja diesli - rozumiem, że w Zachodniej Europie nikt już nie chce takich aut kupować i trzeba je upchnąć w Polsce dokładając pasującą "filozofię" i odpowiednią propagandę.
  Częstotliwość pojawiania się tej informacji tylko mnie w tym utwierdza.

 • Gość: krebs

  Oceniono 3 razy -1

  Już nam nikt nie wmówi, że ciągnący za sobą czarną chmurkę nowiutki dieselek jest superekologiczny.

 • Gość: Lers

  Oceniono 9 razy -1

  Pier do licie Hipolicie

 • Gość: False

  Oceniono 34 razy -4

  Niestety takie artykuły nic nie wnoszą. Dni diesla w osobówkach są policzone. Koniec kropka. Nic tego nie zmieni, ani wyższe ciśnienie na wtryskach, ani DPF-y, ani 10 turbin. Diesle trują nas okrutnie i naukowcy dobrze o tym wiedzą. Np.: takie Audi przeznaczyło rekordowy budżet na badani nad elektrykami i podjęło współpracę z... uwaga Hyundai-em. Dlaczego z Koreańczykami? Bo mogą się sporo od nich nauczyć - poza technologiami cyfrowymi, ogniwami paliwowymi powinni jeszcze zerknąć na trwałość swoich podzespołów, bo w tym Hyundai zaczyna być naprawdę dobry i można się chyba od nich uczyć. Zresztą trendy w Skandynawii, moda w Stanach, zapowiedzi Holandii i Belgii jasno wskazują, że tu nie chodzi o diesle, tylko o wszystkie samochody spalinowe... Pozdrawiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX