Skoda Kamiq - Skoda ujawnia pierwsze szkice małego crossovera

Filip Trusz
Skoda Kamiq dołączy do Karoqa i Kodiaqa już podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Czesi podgrzewają atmosferę i zaprezentowali dzisiaj szkice Skody Kamiq.

Skoda Kamiq została pokazana na dwóch szkicach. Możemy zobaczyć małego crossovera z przodu oraz przyjrzeć się tyłowi i linii bocznej. Produkcyjny model oczywiście nie będzie aż tak ostry, a jego sylwetka nie będzie tak dynamiczna, ale ujawnione szkice dają nam obraz tego, czego możemy się po Skodzie Kamiq spodziewać.

Skoda Kamiq - szkicSkoda Kamiq - szkic fot. Skoda

Skoda Kamiq - co już wiemy o nowym crossoverze Skody?

Skoda Kamiq zostanie zbudowana na platformie MQB A0. Jej bliźniaki, Seat Arona i Volkswagen T-Cross są jednymi z najpraktyczniejszych przedstawicieli miejskich crossoverów. Mały Volkswagen mierzy 4,11 m długości, ma spory rozstaw osi (2,56 m), przesuwną tylną kanapę i bagażnik, który pomieści od 385 do 455 litrów. Po złożeniu siedzeń przestrzeń bagażowa wzrośnie do 1281 l. W Skodzie, która kładzie nacisk na praktyczność i przestronność, możemy spodziewać się podobnych wartości.

Wykorzystanie platformy MQB A0 oznacza, że Skoda Kamiq będzie samochodem przednionapędowym. Najmocniejszą jednostką w gamie będzie prawdopodobnie 1.5 TSI o mocy 150 KM, a trzon oferty będą stanowić silniki 1.0 TSI R3. W T-Crossie dostępny jest również diesel 1.6 TDI o mocy 95 KM.

Nowy Seat AronaNowy Seat Arona Seat

Volkswagen T-Cross 2018Volkswagen T-Cross 2018 fot. Volkswagen


Skoda Kamiq zostanie zaprezentowana szerszej publiczności w Genewie podczas marcowych targów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA