Nowe Renault Twingo - pakiet poprawek dla sympatycznego malucha

Filip Trusz
Sympatyczny i jedyny w swoim rodzaju maluch z Francji, Renault Twingo, nie cieszy się w Polsce zbyt dużą popularnością. W Europie już niedługo pojawi się nowe Renault Twingo. Czym się różni od wersji sprzed liftu?

Renault postanowiło odświeżyć swój najmniejszy model. Trzecia generacja Renault Twingo weszła na rynek w 2014 r. Początek 2019 r. to więc najwyższa pora na lifting modelu. Niestety dla fanów sympatycznego malucha z silnikiem umieszczonym z tyłu, pojawiają się informacje, że Renault Twingo może zostać wycofane z polskiej oferty. Wszystkiemu winne małe zainteresowanie.

Nowe Renault Twingo będzie dostępne z trzema silnikami do wyboru. Nowością jest wolnossący trzycylindrowy silnik 1.0 SCe o mocy 75 KM i 95 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Słabszą propozycją będzie SCe 65.

Renault Twingo 2019Renault Twingo 2019 fot. Renault

Topową odmianą będzie TCe 95. To również silnik trzycylindrowy, ale z turbodoładowaniem. Oferuje 95 KM mocy i 135 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Może być łączony z ręczną 5-biegową ręczną skrzynią albo 6-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem EDC. Na razie nie wiadomo, czy Twingo po lifcie otrzyma wersję GT, przygotowaną przez Renault Sport.

Renault Twingo 2019Renault Twingo 2019 fot. Renault

We wnętrzu przeprojektowano konsolę centralną, nową gałkę skrzyni biegów, zamykany czy zamykany schowek w każdej wersji. Autko otrzymało możliwość wyposażenia w 7-calowy ekran systemu multimedialnego Easy Link, który obsługuje Apple CarPlay oraz Android Auto.

Nowe Renault Twingo będzie się wyróżniać na drodze świeższą stylistyką, nowymi kolorami i jeszcze szerszymi możliwościami personalizacji.

Renault Twingo 2019Renault Twingo 2019 fot. Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.