Skoda Kamiq - Skoda ujawniła nazwę swojego najmniejszego SUV-a

Filip Trusz
Skoda Kamiq - tak będzie się nazywał nowy SUV czeskiego producenta. W ofercie Skody Kamiq wpisze się pod Karoqa i Kodiaqa, a w wielkiej rodzinie VW najbliżej mu będzie do Volkswagena T-Crossa i Seata Arony.

Skoda Kamiq - jeżeli śledziliście motoryzacyjne wydarzenia nie tylko w Europie, to na pewno kojarzycie tę nazwę. Dokładnie tak nazywa się oferowany wyłącznie w Chinach mały SUV Skody, który pozycjonowany jest poniżej Karoqa. Okazuje się, że na rynku europejskim najmniejszy crossover producenta również będzie się nazywał Skoda Kamiq.

Wspólna będzie jednak nazwa, bo europejska konstrukcja będzie znacznie nowocześniejsza od chińskiego odpowiednika. Kamiq dla Państwa Środka zbudowany jest na starej platformie, a nasza Skoda Kamiq powstanie na nowoczesnej MQB A0. Będzie więc bliźniakiem Seata Arony i Volkswagena T-Crossa.

Czego możemy się po Kamiqu spodziewać? Tak wygląda jego koncepcyjna zapowiedzieć, Skoda Vision X:

Skoda Vision XSkoda Vision X fot. Filip Trusz

Tak Volkswagen T-Cross:

Volkswagen T-Cross 2018Volkswagen T-Cross 2018 fot. Volkswagen

A tak Seat Arona:

Bliźniaki Arona i T-Cross są jednymi z najpraktyczniejszych przedstawicieli miejskich crossoverów. Mały Volkswagen mierzy 4,11 m długości, ma spory rozstaw osi (2,56 m), przesuwną tylną kanapę i bagażnik, który pomieści od 385 do 455 litrów. Po złożeniu siedzeń przestrzeń bagażowa wzrośnie do 1281 l. W Skodzie, która kładzie nacisk na praktyczność i przestronność, możemy spodziewać się podobnych wartości.

Wykorzystanie platformy MQB A0 oznacza, że Skoda Kamiq będzie samochodem przednionapędowym. Najmocniejszą jednostką w gamie będzie prawdopodobnie 1.5 TSI o mocy 150 KM, a trzon oferty będą stanowić silniki 1.0 TSI R3. W T-Crossie dostępny jest również diesel 1.6 TDI o mocy 95 KM.

Skoda Vision XSkoda Vision X fot. Filip Trusz

Skoda Kamiq będzie jednym z najważniejszych aut na stoisku Skody podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Całkiem prawdopodobne, że Skoda pokaże Kamiqa chwilę wcześniej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.