Pierwsza elektryczna Honda pojawi się w Genewie w marcu. Nie będzie już tak urocza

Bartłomiej Pawlak
Jesteśmy coraz bliżej debiutu pierwszej elektrycznej Hondy. Niezwykle ciekawy i ciepło przyjęty projekt doczeka się niedługo debiutu, a do końca tego roku ma wylądować w pierwszych salonach.

O niezwykłym koncepcie Hondy Urban EV po raz pierwszy usłyszeliśmy we wrześniu 2017 roku na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Projekt Japończyków łączył ponadczasowy design z przeszłości z nowymi technologiami z przyszłości.

Miejskie autko o wielkości porównywalnej do modelu Jazz z zewnątrz przypominało lubiane klasyki sprzed lat. Wewnątrz natomiast zastosowano nowoczesne technologie - w kabinie zakrzywiony ekran multimedialny obsługiwany za pomocą dotyku, a pod maską silnik elektryczny z systemem Power Manager Concept.

Producent przywidywał, że auto może trafić do produkcji w 2019 roku i wszystko wskazuje na to, że słowa dotrzyma. Honda potwierdziła właśnie, że model bliski produkcyjnemu pokaże publicznie już w marcu na Salonie Samochodowym w Genewie.

Oczekiwanie prawie się skończyło - widziałeś koncept... teraz przygotuj się na prototyp

- napisali na swojej stronie Japończycy.

Honda Urban EVHonda Urban EV fot. Honda

Japończycy uchylili również rąbka tajemnicy na temat wyglądu Urban EV. Okazuje się, że projektanci zrezygnowali z ciepło przyjętego stylu retro na rzecz nieco bardziej praktycznych kształtów.

Cóż, na powyższej grafice samochód wygląda zdecydowanie bardziej zwyczajnie. Honda zdecydowanie odebrała mu uroku, ale Urban EV wciąż ma dość niepowtarzalny design. Japończycy dzięki tej zmianie prawdopodobnie chcieli zyskać sympatię szerszego grona odbiorców.

Jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, Honda Urban Concept ma trafić do produkcji jeszcze w 2019 roku. Biorąc pod uwagę bliski pokaz w Genewie, końcówka roku wydaje się prawdopodobna.

---

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.