Geely FY11 - chińska odpowiedź na BMW X4

Filip Trusz
Chińska firma Geely, do której należy Volvo, nie zaprzestaje ofensywy modelowej. Właśnie dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądał ich nowy SUV coupe, który na razie kryje się pod nazwą Geely FY11.

Wygląd Geely FY11 poznaliśmy dzięki wyciekowi zdjęć do sieci, dlatego Chińczycy postanowili więcej nie czekać i ujawnili kilka szczegółów nowego modelu. Geely FY11 będzie SUV-em coupe, który bardzo wyraźnie inspirowany jest BMW X4. Jeżeli liczyliście na powiew świeżości w segmencie, to możecie poczuć się rozczarowani, choć nie oznacza, to że Geely będzie samochodem brzydkim. Jak na SUV-a coupe wygląda całkiem nieźle.

To jedna z trzech premier, jakie właściciel Volvo szykuje na ten rok. Oprócz SUV-a Geely wypuści na drogi także elektrycznego sedana oraz rodzinnego minivana.

Geely FY11Geely FY11 fot. Geely

Co już wiemy o technicznej stronie modelu? Geely FY11 powstanie na modułowej platformie CMA, którą zaprojektowało Volvo Cars w Szwecji. Z CMA korzystają także modele Volvo. Pod maską na premierę ma pracować dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 235 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Standardem będzie napęd na przód, a do 4x4 klienci będą musieli dopłacić.

Geely nie ujawniło jeszcze zdjęć wnętrza modelu FY11 ani jego wyposażenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.