Skoda Kodiaq RS - cennik 2019. Niecałe 200 tysięcy złotych

Filip Trusz
Skoda wyceniła najmocniejszą wersję Kodiaqa. Skoda Kodiaq RS będzie w Polsce kosztować 193 550 zł.

193 550 zł - dokładnie tyle będzie kosztować Skoda Kodiaq RS. Jeżeli zdecydujemy się na SUV-a w wydaniu siedmiomiejscowym, to trzeba dopłacić 4000 zł.

Skoda Kodiaq RS wyposażona jest w nowoczesny silnik wysokoprężny z dwiema turbosprężarkami. Generuje on 240 KM oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na wszystkie cztery koła (Haldex najnowszej generacji). Skoda Kodiaq RS rozpędza się do 100 km/h w 6,9 s, a prędkość maksymalna to 221 km/h. Na wyposażeniu standardowym Kodiaqa RS wirtualne zegary ze specjalny, zarezerwowanym dla wersji RS widokiem, LED-owe reflektory czy system wzmacniania dźwięku.

We wnętrzu z kolei nie zabrakło sportowych akcentów. Jest czarna podsufitka, imitacja karbonu wkomponowana w deskę rozdzielczą, jak też siedzenia przednie z dobrym trzymaniem bocznym oraz zintegrowanymi zagłówkami, wykonane z alkantary. Jest na nich wyszyte logo „VRS” oraz przeszycia czerwoną nicią.

Karolina Pilarczyk: "Na zawodach muszę z prędkością 160 km/h dojechać na milimetry do ściany, ocieram się o drzwi przeciwnika. To walka gladiatorów."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.