Pełnowymiarowy pickup z klocków LEGO - ponad 300 tysięcy elementów

Filip Trusz
LEGO od dawna wchodzi z producentami samochodów we współpracę i tworzy wyjątkowe zestawy swoich klocków dedykowane fanom motoryzacji. Jednak tym razem chodzi o replikę samochodu w rozmiarze 1:1.

Chevrolet nie miał jeszcze repliki swojego samochodu z klocków LEGO. Na takie projekty decydowali się jednak inni producenci, z Toyotą, Renault i Bugatti na czele. Amerykanie, w swoim stylu, postanowili rozpocząć współpracę z LEGO mocnym uderzeniem. Na pierwszą replikę wybrali dużego pickupa.

To nowy Chevrolet Silverado w wersji 1500 LT Trail Boss. Długość standardowego Silverado przekracza 5,8 m, a w wersji Trail Boss wynosi ok. 6 m - to bardzo dużo, bo w Europie już samochody 5-metrowe uchodzą za wielkie. Dla porównania, najdroższe limuzyny w przedłużonych wersjach przekraczają 5,2 m długości.

Chevrolet Silverado LEGOChevrolet Silverado LEGO Chevrolet

Jak podaje producent, auto ma dokładnie takie same wymiary, jak prawdziwy samochód. Pickup składa się z aż 334 554 klocków, a jego złożenie zajęło 2000 godzin. W przeciwieństwie do repliki Bugatti Chirona z klocków, Silverado nie jeździ. Skąd pomysł na pełnoprawną replikę? Przez współpracę Chevroleta z wytwórnią filmów Warner Bros - nowy Chevrolet Silverado pojawi się w filmie "The LEGO Movie 2", który zadebiutuje na ekranach 8 lutego.

Chevrolet Silverado LEGOChevrolet Silverado LEGO Chevrolet

Chevrolet Silverado to drugi najlepiej sprzedający się samochód w Stanach Zjednoczonych. Lepszą sprzedażą może pochwalić się tylko jego bezpośredni konkurent, Ford serii F. O miłości Amerykanów do pickupów najlepiej świadczy fakt, że podium zamyka inny duży (tzw. "Full size") pickup, Ram z koncernu FCA.

Na swoim kanale na YouTube Chevrolet opublikował film ze składania pickupa:

 

Ostatnio furorę wśród fanów motoryzacji robił mniej ekstremalny projekt. Zestaw klocków z Bugatti Chironem w skali 1:8. Więcej możecie przeczytać o nim w naszej recenzji:

Więcej o:
Copyright © Agora SA