Mapy Google już niedługo będą informować o fotoradarach i zdarzeniach na drodze

Mapy Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji używanych przez kierowców jako nawigacja. Już niedługo jej funkcjonalność poszerzy się o ostrzeganie o fotoradarach oraz wyświetlanie komunikatów o wydarzeniach na drodze.

Google jeszcze nie ujawniło oficjalnej daty premiery nowych funkcji w Polsce, ale możemy się spodziewać, że amerykański gigant nie będzie zwlekał zbyt długo. Coraz więcej użytkowników aplikacji otrzymało do nich dostęp - Google rozpoczęło dość szeroko zakrojone testy, a aktualizację otrzymała część polskich urządzeń. Możliwe, że wasze telefony już wyświetlają informacje o fotoradarach i zdarzeniach na drodze.

Mapy Google mogą stać się alternatywą dla popularnej wśród polskich kierowców aplikacji Yanosik. W jednej z nadchodzących aktualizacji opcja ostrzegania o fotoradarach i ograniczeniach prędkości pojawi się także w nawigacji Google. Pierwsi polscy użytkownicy o nowej funkcji informowali już w listopadzie zeszłego roku.

Drugą nowością będą informacje o sytuacji na drodze. Mają być to nie tylko ostrzeżenia o wypadkach, zdarzeniach i niebezpieczeństwach pokazywane przez aplikację. Wydarzenia będą mogli zgłaszać także sami kierowcy. Komunikaty o zdarzeniach na drodze również wyświetlane są wybranej grupie użytkowników w ramach testów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.