Osoby wycinające filtry DPF w swoich samochodach, często nie myślą, że w ten sposób trują przede wszystkim siebie i swoich bliskich

Tomasz Korniejew
Wycinanie filtrów cząstek stałych (DPF) z układów wydechowych samochodów z silnikami Diesla to zjawisko w Polsce bardzo powszechne. Niestety, mało kto skłania się ku refleksji, że pozbywając się tego ważnego elementu z auta, truje przede wszystkim siebie.
Zobacz wideo

Nie jest prawdą stwierdzenie, że to głównie samochody są odpowiedzialne za zanieczyszczenie powietrza w Polsce i w konsekwencji za smog.

Ale, nie jest też prawdą, że nie ma konkretnych miejsc w Polsce, w których zjawisko smogu jest powodowane głównie przez transport samochodowy.

O tym, jakie rodzaje zanieczyszczeń powietrza występują w różnych obszarach Polski i czym skutkuje dla zdrowia wycinanie filtrów cząstek stałych z samochodów rozmawiają w załączonym wideo - Tomasz Korniejew z Moto.pl i Tomasz Rożek - fizyk, dziennikarz naukowy, prowadzący blog „Nauka. To lubię.”

Więcej o:
Komentarze (3)
Osoby wycinające filtry DPF w swoich samochodach, często nie myślą, że w ten sposób trują przede wszystkim siebie i swoich bliskich
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • alben albus

    Oceniono 2 razy 2

    Ustawa nie przeszła a raczej zrezygnowano bo tam jest wśród kierowców elektorat wyborców rządzących de facto biedniejsi kierowcy, którzy mogą te nowe filtry pozbyć się innym słowy nie chcą piłować gałęzi na na której siedzą i tu jest cała filozofia.

  • Gość: ddd

    Oceniono 1 raz 1

    Filtr DPF to jak pampers... zbiera zbiera a później jak jest pełny to go wyrzucamy poprostu na ulice gdziekolwiek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX