Lexus LC doczekał się wersji cabrio - LC Convertible debiutuje w Detroit

Lexus LC już w momencie swojej premiery wzbudził niemałe zainteresowanie. Ekskluzywne, sportowe coupe teraz doczekało się także wersji z otwartym dachem. LC Convertible Concept właśnie zadebiutował na jednych z największych targów motoryzacyjnych na świecie.

Lexus LC pojawił się na rynku trzy lata temu, debiutując podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Teraz w tym samym miejscu, na North American International Auto Show 2019, producent pokazał kabriolet oparty o swoje flagowe coupe.

Te same geny

Japoński roadster zachował najlepsze cechy coupe – niskie i smukłe nadwozie, krótkie zwisy, długą maskę i mocno pochyloną przednią szybę. Wersja Convertible naturalnie wyewoluowała z oryginalnego projektu LC. Projektanci jednak mówią, że każda linia koncepcyjnego modelu LC Convertible została poprowadzona z myślą o wywołaniu emocjonalnej reakcji.

„Ten koncept ma niepowtarzalną stylistykę LC coupe i pokazuje, jak będzie wyglądać przyszły kabriolet, stworzony na bazie tego modelu. Łączy wszystkie najlepsze cechy oryginalnego coupe z dynamiczną stylistyką auta z otwartym dachem”

– powiedział Tadao Mori, główny projektant koncepcyjnego LC Convertible.

Lexus LC Convertible ConceptLexus LC Convertible Concept Lexus

Również we wnętrzu Lexus LC Convertible podkreśla atuty japońskiego sportowca. Wykończenie wnętrza białą skórą potęguje wrażenie luksusu. Nie zabrakło też wyrazistego akcentu w postaci żółtych przeszyć.

Gabarytowo LC Convertible jest bardzo zbliżony do swojego pierwowzoru, jednak na zdjęciach wydaje się drobniejszy. Auto mierzy 4 770 mm długości, jest zatem o 10 mm dłuższe od wersji coupe. Rozstaw osi jest jednak dokładnie taki sam – mierzy 2 870 mm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.