Nowy Lexus RC F - garść poprawek

Filip Trusz
Pod koniec zeszłego w Paryżu zobaczyliśmy odświeżonego Lexusa RC F. W Detroit Lexus zaprezentuje topową wersję swojego coupe. Oto najnowszy Lexus RC F.

Od razu możemy uspokoić wszystkich fanów staroszkolnego, japońskiego coupe. Pod maską zostaje ten sam silnik V8. A to oznacza 5 litrów pojemności i brak turbodoładowania. Wolnossąca jednostka oferuje 463 KM mocy i 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4800 obr./min. Samochód ma zmodyfikowany układ dolotowy, w ośmiostopniowej automatycznej skrzyni najwyższy bieg ma wydłużone przełożenie (3.13 zamiast 2.93), a RC F jest teraz standardowo wyposażony w elektroniczną kontrolę startu. Potężne coupe otrzymało także nowe opony Michelin Pilot Sport 4S.

Dzięki temu udało się poprawić osiągi Lexusa RC F. Z wykorzystaniem lauch control przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy.

Nowy RC F korzysta z nieustannego doskonalenia, któremu poddawany jest ten model od dnia pojawienia się na rynku. Najnowsze zmiany prowadzą do większej wyrazistości sportowej marki F, której gama składa się z szybkich, mocnych i trwałych samochodów o rewelacyjnych właściwościach jezdnych. Twórcy auta szeroko korzystają z nowych technologii, by ułatwić cieszenie się ich możliwościami kierowcom o różnym poziomie umiejętności” – powiedział Koji Sato, wiceprezydent Lexus International

Lexus RC F 2019Lexus RC F 2019 fot. Lexus

Przy okazji liftingu nie zabrakło też lekkiego odświeżenia wyglądu Lexusa RC F. M.in. przeprojektowano przednie reflektory, mają teraz diody LED i zintegrowane światła do jazdy dziennej. Dolna krawędź grilla w kształcie klepsydry została zmodyfikowana, tak aby przód samochodu wyglądał na krótszy. Nowe tylne światła zostały zgrabnie wkomponowane w przeprojektowany zderzak. Lekko odświeżono także wnętrze Lexusa RC F.

W Detroit zostanie zaprezentowany także Lexus RC F w wersji Track Edition. Samochód został poddany precyzyjnemu tuningowi, który wynosi jego osiągi i właściwości jezdne na wyższy poziom. Auto ma poprawianą aerodynamikę, niższą o 70-80 kg masę i wiele sportowych dodatków.

Produkcja nowego Lexusa RC F rusza w marcu 2019 r. Już niedługo powinniśmy poznać ceny odświeżonego modelu.

Lexus RC F 2019Lexus RC F 2019 fot. Lexus

Więcej o: