Lamborghini Huracan EVO - teraz 630 KM i 2,9 s do setki

Filip Trusz
Lamborghini Huracan doczekał się lekkiego odświeżenia. Właśnie poznaliśmy szczegóły Lamborghini Huracana EVO.

Wolnossąca, 5,2-litrowa V-dziesiątka Lamborghini Huracana będzie teraz jeszcze mocniejsza. Huracan EVO będzie mógł się pochwalić aż 630 KM mocy i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. A to już terytorium ekstremalnej odmiany Performante. Tak potężna moc w połączeniu z niską wagą (1 442 kg) musiała dać niesamowite osiągi. Huracan EVO urwał w sprincie do pierwszej setki aż 0,3 sekundy.

  • Przyspieszenie 0-100 km/h: 2,9 s
  • Prędkość maksymalna

Ważną nowością w Lamborghini Huracanie EVO jest skrętna tylna oś. Inżynierowie dopracowali także zawieszenie, pokładowe systemy wspomagające kierowce, a napęd 4x4 w wyjątkowych sytuacjach będzie mógł przekazać całą moc na jedno koło. Wszystkie modyfikacje podyktowane są jeszcze lepszemu prowadzeniu.

Lamborghini Huracan po faceliftingu prezentuje się znacznie ostrzej.  Sporo zmieniło się także w wyraźnie odświeżonej kabinie małego supersamochodu. Przykładowo, ekran systemu multimedialnego ma teraz 8,4 cala, z jego poziomu obsługuje się większością ustawień auta i zapewnia integracją z iPhonem za pośrednictwem Apple CarPlay.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.