Koniec gali The Best of Moto.pl - zdjęcia, zwycięzcy i komentarze jurorów

Filip Trusz
Z Waszą pomocą rozdaliśmy nagrody za rok 2018 na właśnie zakończonej gali The Best of Moto.pl. Wielkim zwycięzcą okazała się Kia Stinger, ale swoimi głosami nagrodziliście nie tylko piękne gran turismo z Korei Południowej.
Od pierwszego spotkania z tym modelem byłem wielkim fanem Kii Stinger – i tak jest do dziś. A sądząc po sukcesie, jaki ten dość niszowy przecież model odniósł na polskim rynku, nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jest to znakomity samochód, imponujący nie tylko śmiałym – acz klasycznym – designem i wspaniałą techniką oraz świetnym prowadzeniem. W naszym Konkursie to sukces tym większy, że stawka była oszałamiająco mocna – rywale na dwóch kolejnych miejscach należą przecież do najlepszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały, w pobitym polu pozostało też jedno z objawień ubiegłego roku, Alpine A110. Gratulacje! - komentuje Maciej Pertyński, juror WCOTY.

Kia Stinger wielkim zwycięzcą plebiscytu The Best of Moto.pl

Wydaje się, że zwycięzca mógł być tylko jeden. Na Kię Stinger głosowaliśmy nie tylko my, jurorzy, ale także Wy. W głosowaniu czytelników Kia Stinger dosłownie zmiażdżyła konkurentów. Zresztą nie tylko w głosowaniu - mało który samochód w ubiegłym roku wzbudzał większe zainteresowanie. Artykuły o pięknym koreańskim GT chętnie czytaliście i jeszcze chętniej komentowaliście. Nie tylko testy i artykuły o cenach. Ostatnio furorę robiła informacja, że Stingery powołano na służbę w polskiej policji.

Naszą relację tekstową z gali możesz przejrzeć w TYM MIEJSCU

Kia Stinger to imponujący debiut i zasłużony zwycięzca The Best of Moto.pl. Kia została Samochodem Roku 2018 choć miała naprawdę mocnych konkurentów - na drugim miejscu znalazł się Jaguar I-Pace, a na trzecim - Volkswagen Touareg.

Bardzo się cieszę, że w naszym plebiscycie nagrodą główną została wyróżniona Kia Stinger. Co ciekawe, ten model wygrał również w głosowaniu czytelników zostawiając konkurentów daleko w tyle. Wprowadzając do sprzedaży Stingera, Kia zaskoczyła cały motoryzacyjny światek. Nie tylko tym, że zamiast zaprezentować pojazd elektryczny lub hybrydowy przewrotnie wmontowali pod maskę duży silnik benzynowy. Zaskoczyła także tym, jak duży postęp zrobił ten producent w zakresie konstrukcji układów jezdnych i napędowych. I chociażby za to warto było Stingera nagrodzić - mówi Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl i przewodniczący jury.

Kia StingerKia Stinger fot. Kia

Ale na gali The Best of Moto.pl nagrodziliśmy nie tylko Kię Stinger

Kia Stinger zgarnęła tytuł Samochodu Roku 2018, ale to nie jedyne auto, które zostało wyróżnione w plebiscycie The Best of Moto.pl. Nasi prowadzący, Tomasz Korniejew i Gabi Drzewiecka, wywołali na scenę także przedstawicieli innych marek. Zeszłoroczne premiery walczyły o zwycięstwo w 10 kategoriach specjalnych.

Tutaj decyzja należała już tylko i wyłącznie od czytelników. To Wy głosowaliście na swoich faworytów i tylko Wasze głosy się liczyły. Ani redakcja, ani jurorzy nie mieli już nic do powiedzenia. Oto zwycięzcy:

 • Samochód miejski - Volvo XC40
  Miejsce 2. - Citroen C3 Elle, Miejsce 3. - Audi A1
 • Samochód praktyczny - Skoda Karoq
  Miejsce 2. - Volvo XC40, Miejsce 3. - Opel Combo Life
 • Samochód rodzinny - Mazda 6
  Miejsce 2. - Volvo V60, Miejsce 3. - Citroen Grand C4 SpaceTourer
 • Mały samochód dla aktywnych - Suzuki Swift Sport
  Miejsce 2. - Mazda CX-3, Miejsce 3. - MINI
 • Samochód uniwersalny - Honda CR-V
  Miejsce 2. - Suzuki Vitara, Miejsce 3. - Dacia Duster
 • Samochód luksusowy - Audi A8
  Miejsce 2. - Bentley Continental GT, Miejsce 3 - BMW serii 8
 • Samochód sportowy - Porsche 911 GT3 RS
  Miejsce 2. - Ford Mustang, Miejsce 3. - Kia Stinger
 • Samochód legenda - Jeep Wrangler
  Miejsce 2. - Suzuki Jimny, Miejsce 3. - Ford Mustang
 • Napęd alternatywny - Lexus ES Hybrid
  Miejsce 2. - Nissan Leaf, Miejsce 3. - BMW i8 Roadster
 • Innowacja motoryzacyjna roku - Predictive Active Suspension w Audi (unoszenie boku przy zderzeniu w Audi A8)
  Miejsce 2. - e-Pedal w Nissanie Leaf; Miejsce 3. - Jaguar I-Pace

Suzuki Swift Sport 2018Suzuki Swift Sport 2018 fot. Suzuki

Kategorie eksperckie

Design w motoryzacji jest bardzo istotny. To od niego zależy pierwsze wrażenie, które jest kluczowe w ocenie ogólnej samochodu. I nie ukrywam, że to właśnie pierwsze wrażenie miało kluczowy wpływ na wybór właśnie tego samochodu. Niezwykle piękna, dynamiczna, a zarazem prosta linia nadwozia robi piorunujące wrażenie. Obok tego samochodu nie można przejść obojętnie. - komentuje swój głos na Jaguara Jakub Roskosz.

Oprócz kategorii specjalnych w plebiscycie The Best of Moto.pl przyznaliśmy wyróżnienia w kategoriach eksperckich. Tutaj o tytule decydowało grono ekspertów, m.in. eksperci z biznesowej redakcji Next, projektanci przedmiotów użytkowych oraz Areta Szpura, Zosia Zborowska oraz Odeta Moro.

 • Projekt CSR Roku - Volkswagen Mali Ratownicy
 • Design Moto.pl - Jaguar F-Type SVR
 • Produkt finansowy roku: Opel Drive Plan
Mój wybór to Volkswagen „Mali Ratownicy”. Popieram taką sprytną inicjatywę „uczmy bawiąc”. Bardzo słusznie, że nauka pierwszej pomocy w tym wypadku skierowana jest do najmłodszych, chociaż uważam, że powinna być ona obowiązkowa i przypominana raz na rok nie tylko małym dzieciom ale również i dorosłym. Nigdy nie wiemy, czy los nie wystawi nas na próbę i znajdziemy się w sytuacji, gdzie to właśnie nasza wiedza na temat pierwszej pomocy uratuje komuś życie - mówi Zofia Zborowska, aktorka.

Volkswagen Mali RatownicyVolkswagen Mali Ratownicy fot. Volkswagen

Nagrody dla głosujących

Na głosujących w plebiscycie The Best of Moto.pl czekały nagrody. Na scenie wręczyliśmy szczęśliwemu zwycięzcy nagrodę główną - skuter Suzuki. Aparat Instax i kosmetyki samochodowe #OHMyCar trafią do zwycięzców pocztą.

Dziękujemy, że pomogliście nam wybrać Samochody Roku 2018. Widzimy się za rok!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.