Który producent zasłużył na tytuł Innowacji Roku? Wybraliście zwycięzcę

Filip Trusz
Motoryzacyjną Innowacją Roku wybraliście system Predictive Active Suspension w nowym Audi A8! Limuzyna z Ingolstadt przy zderzeniu unosi bok.

Wyniki plebiscytu The Best of Moto.pl poznaliśmy w czasie gali The Best of Moto. O zwycięzcach zdecydowaliście Wy w głosowaniu na stronie plebiscytu. W kategoriach specjalnych to Wasz głos był kluczowy, my nie mieliśmy żadnego wpływu na wyniki.

Jedną z najciekawszych kategorii bez wątpienia była Innowacja Roku. W tej szerokiej kategorii chcieliśmy, by nasi czytelnicy wybrali najważniejszą spośród różnych innowacji motoryzacyjnych tego roku. Jakie zastosowane rozwiązanie technologiczne miało największe w 2018 r. największe znaczenie?

Innowacja Roku 2018 - nominowani:

 • System MBUX Mercedes-Benz

Rozszerzona rzeczywistość w nawigacji Mercedesa to prawdziwy przełom w dziedzinie sztucznej inteligencji. System przenosi na centralny ekran obraz z przedniej kamery, na który nanoszone są w czasie rzeczywistym wskazania i informacje.

450 km na jednym ładowaniu? Jaguar udowadnia, że autem elektrycznym można pokonać drogę z Warszawy do Trójmiasta bez postoju na uzupełnienie energii. Ponadto, ma uszyte na wymiar wnętrze i dopracowany układ jezdny.

 • Unoszenie boku przy zderzeniu w Audi A8 (ZWYCIĘZCA)

Aktywne zawieszenie A8 wchodzi w nowy wymiar bezpieczeństwa. W przypadku uderzenia w bok pojazdu z prędkością większą niż 25 km/h, siłowniki zawieszenie unoszą uderzony bok o 8 cm, przez co siła uderzenia kierowana jest na mocniejsze części karoserii - progi i strukturę podłogi.

 • System kontroli napędu na 4 koła Super All Wheel Control w Mitsubishi

Dzięki zastosowaniu elektrycznych źródeł wykorzystujących trzy silniki elektryczne napędu 4WD, inżynierom udało się podnieść efektywność zaawansowanego mechanizmu. Układ wyposażono dodatkowo w Dwusilnikowy Układ Kontroli Znoszenia.

 • Przekazywanie kodu do "kluczyków" w Volvo

Szwedzki producent opracował aplikację pozwalającą zawiadywać samochodem z pozycji smartfona - otwierać zamki, a także uruchamiać silnik i sprawdzać status pojazdu. Może ona działać równolegle z tradycyjnym kluczykiem.

 • e-Pedal w Nissanie Leaf

System działa na prostej zasadzie. Opiera się na zmianie siły hamowania regeneracyjnego po odpuszczeniu gazu. Ma być na tyle mocne, by wytracać prędkość efektywnie i przy okazji odzyskiwać energię.

Więcej o:
Komentarze (30)
The Best of Moto.pl - Który producent zasłużył na tytuł Innowacji Roku? Wybraliście zwycięzcę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ps11111ps

  Oceniono 11 razy 9

  Czy ktos watpi ze tytul innowatora roku zdobedzie Matoluszek za wyprodukowanie miliona aut elektrycznych?

 • deco.derr

  Oceniono 6 razy 6

  System zawiadywania telefonem dziala kapitalnie. Na szczescie mialem auto ubezpieczone, bo zlodziej nie tylko nim odjechal ale tez wylaczyl GPS.

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 5

  Innowacja roku powinien byc software niemiecki VW/Audi obnizajacy wydzielanie spalin w dizlach podczas testow (i tylko podczas tesstow)>

 • 3_suche_strupy

  Oceniono 5 razy 5

  No fakt - innowacja jest, nikt wcześniej nie wpadł na to, żeby unosić bok samochodu. Ale czy uniesienie o 8cm coś zmieni w przypadku uderzenia w tenże bok? Wątpię. To bardziej ciekawostka i marketingowy bajer, żeby było co pokazać w reklamach i żeby "dziennikarze" motoryzacyjni mieli się czym podniecać. Klasyczny "pic na wodę".

 • Gość: Dworzanin

  Oceniono 4 razy 4

  Powinien wygrac glapinski za promocje kur-dwórek

 • mgz

  Oceniono 2 razy 2

  W roku 2019 samochodem roku bedzie wybrane nowe audi, ktore po zderzeniu z tirem samo zamienia sie w trumne.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Troche jak pies przy hydrancie.

 • Gość: kmalec

  Oceniono 4 razy 2

  "...siłowniki zawieszenie unoszą uderzony bok..."
  a można po polsku ????

 • Gość: Delly

  Oceniono 10 razy 2

  Gdzie nie zajrzeć, to komentarze polityczne. Żałosne goowno macie zamiast mózgów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX