Clarkson wybrał najgorszą piątkę roku. Dostało się SUV-owi Audi i taniej Dacii

Filip Trusz
Dacia Duster, Audi Q8 i Volvo V60 - co łączy te dobrze znane w Polsce modele? Wszystkie trzy znalazły się na liście najgorszych samochodów 2018 r. Jeremy'ego Clarksona. Brytyjczyk, jak zwykle, wzbudza kontrowersje.

Tradycyjnie Jeremy Clarkson na łamach "Sunday Times" podsumowuje mijający rok. Sławny brytyjski dziennikarz motoryzacyjny wybrał pięć najgorszych samochodów, którymi jeździł w 2018 r. Trzy z nich są dobrze znane polskim kierowcom.

Abarth 695 Rivale

Ocena: 2 gwiazdki na 5

W wielu odcinkach "Top Gear" prowadzący często wypowiadali się o Fiacie 500 z sympatią, ale sportowa, przygotowana przez Abartha wersja 695 Rivale nie przypadła Clarksonowi do gustu. Maluch ma aż 180 KM, wydech Akrapovica i przyspiesza do 100 km/h w 6,7 s. Clarkson skrytykował go m.in. pozycję za kierownicą, prowadzenie i trudność w opanowaniu autka.

Abarth 695 RivaleAbarth 695 Rivale fot. Abarth

Audi Q8

Ocena 2 gwiazdki

To rywal okropnego BMW X6, a to oznacza, że jest to auto dla ludzi szalonych - podsumował Audi Q8 Jeremy Clarkson. Prowadzący "Grand Tour" raczej nie słynie ze swojej miłości do SUV-ów i poza paroma wyjątkami (jak Range Rover czy Alfa Romeo Stelvio) krytykuje je bez litości. Audi Q8 wg niego zasłużyło tylko na 2 gwiazdki. Clarkson jednak chwalił zaawansowanie techniczne modelu.

Audi Q8Audi Q8 fot. Audi

Dacia Duster

Ocena: 2 gwiazdki

W przeciwieństwie do Jamesa Maya, Clarkson nie pała zbyt dużą sympatią do rumuńskiej marki. Dacii Duster dostało się za wygląd, wykonanie i słaby silnik. Clarkson podkreślił, że testował egzemplarz wyceniony na ponad 15 tysięcy funtów, a więc wad modelu nie mogła usprawiedliwiać cena. W tym miejscu warto wspomnieć, że Dacia Duster to jeden z najchętniej wybieranych samochodów przez klientów indywidualnych w Polsce.

Dacia Duster 2017Dacia Duster 2017 Dacia

Mini 1499 GT

Ocena: 2 gwiazdki

Z edycji specjalnych oberwało się nie tylko Abarthowi, ale także jubileuszowemu Mini 1499 GT. Clarkson skrytykował za sztywne zawieszeni i słaby silnik (3 cylindry, 101 KM, 9,9 s do setki), który nie może sprostać zadziornemu wyglądowi Mini. Trudno znaleźć odpowiednie słowo, ale myślę, że "okropny" jest bardzo bliskie prawdy - skomentował Brytyjczyk.

Mini 1499 GTMini 1499 GT fot. Mini

Volvo V60

Ocena: 2 gwiazdki

Na kolejny mocny cytat zasłużyło nowe Volvo V60 - Nic lepiej nie świadczy o tym, że twoje życie seksualne jest martwe, jak Volvo na podjeździe domu. Jeremy Clarkson jednak nie tylko krytykował nowe V60, pochwalił je m.in. za stylistykę, przestronność i praktyczność. Całe dobre wrażenie zostało zepsute przez bardzo słabego diesla.

Nowe Volvo V60 2018Nowe Volvo V60 2018 fot. Volvo

Karolina Pilarczyk: "Na zawodach muszę z prędkością 160 km/h dojechać na milimetry do ściany, ocieram się o drzwi przeciwnika. To walka gladiatorów."

A jeżeli ciekawi Was, które samochody Jeremy Clarkson uznał za najlepsze w 2018 r., to pełną piątkę znajdziecie poniżej. Faworytem Brytyjczyka okazało się Lamborghini Huracan w wydaniu Performante.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.