Jeremy Clarkson wybrał najlepsze auta 2018 r. - na szczycie Lamborghini

Filip Trusz
Jeremy Clarkson wybrał swoje ulubione samochodu, którymi jeździł w ubiegłym roku. Tym razem obyło się bez zaskoczeń - na liście są same bardzo mocne i bardzo drogie auta.

W tradycyjnych, corocznych podsumowaniach Jeremy Clarkson lubi czasem zaskoczyć, ale w najnowszym materiale dla "Sunday Times" obyło się bez większych niespodzianek. Oto najlepsza piątka 2018 r. zdaniem najbardziej znanego dziennikarza motoryzacyjnego świata:

Lamborghini Huracan Performante

Jeremy Clarkson zachwycał się ostrą odmianą Huracana już w 2017 r., kiedy miał okazję testować wersję przedprodukcyjną. W 2018 r. miał okazję przeprowadzić pełnoprawny test i nie miał żadnych wątpliwości - to Lamborghini Huracan Performante zasłużyło na tytuł Samochodu Roku. Anglik ocenił Huracana na pięć gwiazdek, co w jego skali jest najwyższą możliwą oceną.

Lamborghini Huracan PerformanteLamborghini Huracan Performante fot. Lamborghini

Porsche 911 GT2 RS

Pięć gwiazdek otrzymało też nowe Porsche 911 GT2 RS. Żadne inne auto nie otrzymało już maksymalnej oceny. Warto tu wspomnieć, że Jeremy Clarkson nigdy specjalnie nie przepadał za Porsche 911, więc umieszczenie 911 GT2 RS w rankingu na 2. miejscu tylko potwierdza, jak bardzo mu się ekstremalne wcielenie 911 spodobało.

Porsche 911 GT2 RS 2017Porsche 911 GT2 RS 2017 fot. Porsche

Alpina B5

Zdaniem Clarksona wyposażona w 600-konną V-ósemkę Alpina B5 to "najlepsze BMW serii 5, jakim kiedykolwiek jeździł". Alpina B5 otrzymała 4 gwiazdki.

Alpina B5Alpina B5 fot. Alpina

Aston Martin Vantage

W zestawieniu najlepszych samochodów roku 2018 r. Jeremy'ego Clarksona nie mogło zabraknąć brytyjskich samochodów. Na 4. miejscu Clarkson umieścił nowego Astona Martina Vantage.

Aston Martin Vantage 2017Aston Martin Vantage 2017 fot. Aston Martin

Bentley Continental GT

Najlepszą piątkę ubiegłych 12 miesięcy zamyka nowy Bentley Continental GT. Kiedyś Jeremy Clarkson wyśmiewał Continentala, nazywając go pogardliwie "autem dla piłkarzy". Teraz Continental GT stał się jednym z jego ulubionych samochodów.

Bentley Continental GT 2017Bentley Continental GT 2017 fot. Bentley

Więcej o:
Komentarze (65)
Jeremy Clarkson wybrał najlepsze auta 2018 r. - na szczycie Lamborghini
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: h2o

  Oceniono 41 razy 35

  roczne koszty podstawowego serwisu każdego z tych aut to w zależności od marki 30-70k pln ;-))

 • Gość: Trrrrr

  Oceniono 29 razy 27

  Rozumiem, że już wszyscy komentujący ruszają do salonów ?

 • Gość: ork

  Oceniono 19 razy 17

  Skoro Clarkson rekomendował to kupie se po jednym.

 • janjan101

  Oceniono 14 razy 12

  Do kitu taki ranking, Gdzie jest passat rocznik 94.

 • algreg

  Oceniono 15 razy 11

  dziadyga się popisał chyba na zlecenie książąt z Dubaju albo Emiratów. Takich szpeców to ja mam na osiedlu na pęczki.Duda jeden

 • isiah.thomas

  Oceniono 13 razy 11

  Yhy, a ja na jutrzejszą randkę mogę sobie wybrać Miss World.

 • bigmaciek

  Oceniono 18 razy 10

  Jakby Clarskon grał w golfa, jak wielu innych bogatych ludzi, to ten ranking wyglądałby zupełnie inaczej. Do żadnego z tych samochodów nie włoży się torby z kijami. No...może do Bentleya.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX