Pierwsze jazdy rewolucyjnym elektrykiem Volkswagena. Jakie są opinie?

Już za kilka miesięcy Volkswagen w końcu ujawni wygląd długo oczekiwanego Volkswagena ID w wersji hatchback. W sieci pojawiły się już pierwsze jazdy testowe prototypem, które sugerują Tesli, że jest się czego obawiać.

Podczas ostatniej rundy testów w okolicach Kapsztadu zaproszono niewielką grupę dziennikarzy. Mogli oni sprawdzić na kilka miesięcy przed premierą, jak jeździ nowy Volkswagen z napędem elektrycznym. Wprawdzie prace rozwojowe nad modelem cały czas trwają, ale pierwsze opinie na temat jazdy były bardzo pozytywne. Pojawiły się nawet opinie, że samochód jest „irytująco niesamowity”.

Podstawowa wersja modelu wyposażonego w najmniejszy pakiet akumulatorów oferuje zasięg 331 km. Producent zapowiada, że cena samochodu będzie porównywalna z ceną Golfa wyposażonego w silnik Diesla. Topowe modele będą oferować nawet 550 km zasięgu.

 

Niewykluczone, że nowy model otrzyma nazwę Neo i będzie wyposażony w technologię umożliwiającą szybkie ładowanie 125 kW. To pozwoli naładować akumulator do 80 proc. w 30 minut.

Nowy „elektryk” Volkswagena będzie rywalizować z takimi modelami jak Tesla Model 3, BMW i3 czy Nissan Leaf.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.