Nissan prezentuje kluczyk rodem z science-fiction

Jeszcze do niedawna tego typu rozwiązania były traktowane jako melodia przyszłości a tymczasem Nissan wprowadza do topowego modelu GT-R zaawansowany kluczyk wyglądający jak smartfon.

W pracach nad futurystycznym kluczykiem do Nissana GT-R brał udział Danny Burnside, dyrektor kreatywny z firmy Square Circle Media. Stworzył on projekt, który nie tylko wygląda zaskakująco, ale przy tym oferuje szereg nowych funkcjonalności.

Owalny kształt kluczyka to w zasadzie jeden ekran dotykowy, który udostępnia kilka trybów pracy. W podstawowym kierowca dowiaduje się, czy samochód został zamknięty a alarm uzbrojony. Kolejny pozwala uruchomić i zatrzymać pracę silnika. Na kolejnych można ustawić temperaturę w kabinie.

 

Kolejne ekrany informują np. o pozostałej ilości paliwa w baku i poziomie oleju w siniku. W jednym z okien dowiemy się także, kiedy auto powinno trafić na rutynowy przegląd. Oprócz dotykowego ekranu umieszczono jeszcze trzy fizyczne przyciski. Centralny, z logo GT-R, pozwala zablokować zamek. Ten po lewej otwiera bagażnik, a po prawej uruchamia klakson.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.