Nowa Toyota Supra - już niebawem premiera. Cena ma być "akceptowalna"

Już niebawem na salonie w Detroit zadebiutuje długo wyczekiwany, kultowy model Toyoty. Jednym z najbardziej interesujących pytań na temat nowej Supry jest cena tego sportowego modelu. Przedstawiciele japońskiego koncernu zapewniają, że będzie "akceptowalna".

Najpierw Toyota przywróciła do życia model GT86, który jest następcą Celiki, a teraz przyszedł czas na mocniejszy, sportowy model. Od jakiegoś czasu wiadomo, że nowa generacja Toyoty Supry będzie spokrewniona z BMW Z4, którego cennik otwiera kwota 178 100 zł za wersję z 2-litrowym silnikiem o mocy 197 KM.

Do tej pory Toyota nie zdradziła, jaka jednostka będzie zasilać nową Suprę. Niewykluczone, że będzie to silnik zapożyczony z modelu Z4 M40i. Można się zatem spodziewać 340 KM maksymalnej mocy oraz ceny zbliżonej do 300 tys. zł.

Być może Toyota będzie nieznacznie tańsza od BMW. Wynika to z faktu, że samochód zamiast droższego nadwozia typu cabrio auto będzie oferowane jako coupe. Japońscy konstruktorzy bardzo pilnują tego, żeby wszystko w nowej Suprze było odpowiednio zaprojektowane. W grę nie wchodzi jakakolwiek wpadka, ponieważ jest to model, który będzie wizytówką firmy. Dlatego w kuluarach mówi się również sporo na temat samej ceny, która ma być ustalona na „odpowiednim” poziomie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.