Nietypowy projekt od Castagna Milano - Audi A8 W12 Avant

Firma Castagna Milano co jakiś czas porusza branżę motoryzacyjną kolejnym projektem. Tym razem specjaliści od tuningu wzięli na warsztat Audi A8 i stworzyli wersję, jakiej jeszcze nie było.

Po pierwsze Audi A8 otrzymało nadwozie typu kombi – ten model nigdy nie występował w takim zestawieniu. Do tego dołożono jeszcze pakiet dodatków w stylu Allroad. Pod maskę trafił dobrze znany, wykorzystywany we wcześniejszych generacjach topowej limuzyny silnik W12.

W sieci pojawiły się dwa obrazki prezentujące samochód. Jednak wprawne oko zauważy, że mamy do czynienia z poprzednią generacją modelu, która przeszła szereg przeróbek. Dach i słupki pomalowano na czarno, a nadkola pokryto dodatkowo ciemnym plastikiem. Oprócz tego pojawiły się płyty ochronne pod zderzakami i nakładki na progi. Zdjęcia sugerują, że aluminiowe elementy karoserii wzbogacono o dodatki z włókna węglowego.

Audi A8 W12 Avant by Castagna MilanoAudi A8 W12 Avant by Castagna Milano fot. Castagna Milano

Patrząc na model z tyłu zobaczymy znaczek „W12” i „quattro”. To oznacza, że w opcjonalnym wyposażeniu samochodu pojawią się wszelkie możliwe dodatki. Firma tuningowa nie zdradziła jeszcze, czy powstał już pierwszy, w pełni funkcjonalny egzemplarz. W 2001 roku firma zaprezentowała podobny koncept o nazwie Audi Avantissimo, który do dzisiaj jest wspominany przez wielu zagorzałych fanów aut spod znaku czterech pierścieni.

Więcej o: