Szybkie ładowarki Tesli już niedługo pojawią się w "całej Europie"

Elon Musk zapowiedział właśnie na Twitterze, że europejscy kierowcy już niedługo będą mogli korzystać z szybkich ładowarek na całym kontynencie. Sporo stacji powstanie w Europie Środkowej i Wschodniej. Także w Polsce.

Trochę w swoim stylu Elon Musk nie podał żadnych konkretnych liczb, ale zapowiedział, że Europa będzie "w stu procentach pokryta" siecią szybkich ładowarek Supercharger już w 2019 r. Wizjoner z RPA podkreślił, że stacje szybkiego ładowania znajdziemy od Irlandii po Kijów i od Norwegii do Turcji. Wiele z nich powstanie w naszym regionie Europy.

Sieć ładowarek Tesli jest bardzo dobrze rozwinięta na zachodzie Europy. Jak widzimy na poniższej mapie (link do niej znajdziecie w TYM MIEJSCU), Amerykanie i tak planują budowę kolejnych stacji - te, które mają zostać uruchomione już niedługo zaznaczono kolorem szarym. Na zachodzie najwięcej nowych stacji powstanie w Anglii, Francji, Holandii i Belgii.

Sieć ładowarek Tesli w EuropieSieć ładowarek Tesli w Europie fot. zrzut ekranu ze strony Tesla.com

Polska na tle zachodnioeuropejskich państw wypada bardzo blado. Kierowcy mogą podładować akumulatory za pomocą ładowarek Supercharger tylko w 4 miejscach - w okolicach Poznania, Wrocławia, Katowic i Ciechocinka. Mapa Tesli zdradza nam jednak, że już niedługo na polskich drogach pojawią się kolejne 4 punkty szybkiego ładowania. Na lokalizację wybrano Stryków, Sieradz, Ostrów Mazowiecki oraz Rzeszów.

Szybkie ładowarki pojawią się po raz pierwszy u naszych sąsiadów - na Litwie oraz Ukrainie.

Sieć ładowarek Tesli w EuropieSieć ładowarek Tesli w Europie fot. zrzut ekranu ze strony Tesla.com

Przy okazji wypowiedzi o Europie, Elon Musk przyznał, że kolejnym krokiem będzie budowa sieci szybkich ładowarek Supercharger w Afryce. Pierwsze punkty mają zacząć się pojawiać już w 2020 r. Jednak na razie na mapie producenta nie zaznaczono jeszcze żadnego punktu w Afryce.

Więcej o: