MINI odświeża Cooper S JCW. Wszystko przez nowe normy emisji spalin

Lada moment trafi do salonów Mini Cooper S John Cooper Works po delikatnym face-liftingu. Samochód będzie spełniać najnowszy standard emisji spalin - Euro 6d-TEMP.

Wszystkie egzemplarze będą teraz wyposażone w filtr cząstek stałych, ale producent obiecuje, że osiągi samochodu pozostaną niezmienione. Pod maską wersji hatchback i Convertible będzie pracować dotychczasowa jednostka 2.0 turbo o mocy 231 KM. Średnia emisja CO2 wynosi 158-157 g/km dla 6-biegowej skrzyni ręcznej oraz 142-140 g/km dla 8-biegowej skrzyni automatycznej.

W ubiegłym roku Mini wprowadziło do gamy 3- i 5-drziowych modeli nową, 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową, ale wszystkie modele z gamy JCW są nadal wyposażone w 8-biegowy automat. Wersja z ręczną skrzynią biegów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy a kabriolet jest o 0,3 sekundy wolniejszy.

Mini Cooper S JCW 2019Mini Cooper S JCW 2019 fot. Mini

Standardowe wyposażenie obejmuje 17-calowe felgi JCW, sportowe zawieszenie i układ hamulcowy, nakładki na nadwozie i spojlery oraz kubełkowe fotele. Przednie i tylne lampy LED są montowane w standardzie, tak samo jak czujniki deszczu i oświetlenie typu ambient we wnętrzu.

Producent zapewnia, że filtr cząstek stałych zainstalowany w układzie wydechowym nie wpłynie negatywnie na generowany dźwięk, ale pozwoli spełnić wymagania nowej normy emisji spalin.

Mini Cooper S JCW 2019Mini Cooper S JCW 2019 fot. Mini

Klienci będą mogli zamawiać nową wersję Mini Coppera S JCW już na początku przyszłego roku. Produkcja samochodu ruszy już w marcu 2019 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.