Audi Perfect Lease - opinie klientów

Różnego rodzaju leasingi to dla wielu jedyna opcja na zakup wymarzonego auta. Producenci pojazdów mają we własnych ofertach coraz ciekawsze propozycje. Jedną z nich jest Audi Perfect Lease. Obowiązuje ona już od ponad trzech lat. Dzięki temu są już pierwsze opinie jak to działa w praktyce.

Audi Perfect Lease jest to rodzaj leasingu z wysoką wartością wykupu, w którym spłacana jest utrata wartości pojazdu, a nie jego cała wartość. Dzięki temu możliwe jest wzięcie w leasing droższego auta przy zachowaniu stosunkowo niskiej raty miesięcznej.

W przypadku Audi Perfect Lease możliwe jest zdecydowanie o wysokości wpłaty własnej (od 0 do 30 proc. wartości auta) okresu leasingu (2–3 lata) oraz limitu kilometrów (do 45 tys. rocznie). Za tym rodzajem finansowania przemawiają m.in.:

  • niskie miesięczne raty leasingowe,
  • możliwość dopasowania parametrów oferty do potrzeb firmy,
  • brak konieczności opłaty wstępnej,
  • komfortowe i swobodne zakończenie umowy z możliwością przejęcia samochodu
  • na własność lub zwrot pojazdu do salonu,
  • oferta dostępna dla wszystkich modeli Audi,
  • minimum formalności,
  • pakiet ubezpieczeń: OC, AC, Assistance, NNW.

Przeczytaj także: Audi uruchamia trójwymiarowy konfigurator


Wprowadzenie do ofert producentów tego typu form finansowania zakupu samochodów sporo zmieniło. Dzięki tej opcji można eksploatować auto i nie płacić jego pełnej wartości tylko jej utratę przez czas eksploatacji. To przynosi wiele korzyści. Co ważne to rozwiązanie nie jest skierowanie włącznie od firm. Mogą z niego skorzystać również klienci indywidualni.

Zmiana jak zaszła w ostatnich 3 latach w systemie sprzedaży samochodów miała decydujące znaczenie dla wcześniejszego postrzegania własności jako jedynej drogi do korzystania. Wprowadzenie do oferty programów leasingowych z wysoką wartością końcową pojazdu spowodowało, że obecnie klienci analizują poziom miesięcznej raty, a nie jak wcześniej całkowity koszt zakupu. Moment, w którym okazało się, że korzystanie jest dla przedsiębiorców bardziej atrakcyjne z punktu widzenia finansów niż kupowanie, zapoczątkował zmianę postaw konsumentów. Początkowo oczywiście wiele wysiłku wymagało od sprzedawców wyjaśnienie zasad funkcjonowania systemu finasowania opartego na racie miesięcznej, jednak w miarę upływu czasu Audi Perfect Lease stawał się coraz popularniejszy. Dzisiaj jest on jedną z najchętniej wybieranych form finansowania środków transportu – komentuje Leszek Kempiński Kierownik PR Audi i dodaje – Leasing z wysoką wartością końcową zdominował transakcje w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. W tych największych organizacjach bardziej popularne są inne formy finansowania. Czasami na ocenę oferty w ramach Audi Perfect Lease wpływa indywidualna sytuacja formalno-finansowa klientów, która sprawia, że inne formy mogą być bardziej preferowane.

Audi Perfect Lease - opinie klientów

Podczas przygotowania tego tekstu, miałem okazję porozmawiać z użytkownikami tej formy finansowania. Użytkownicy cenią przede wszystkim możliwość decyzji odnośnie wpłaty własnej, jak też stosunkowo niskiej raty miesięcznej, do której można doliczyć pakiet przeglądów, jak i ubezpieczenie.

Wspominając o przeglądach warto nadmienić, że w zależności od wybranego pakietu nie musimy się przejmować nawet wymianą klocków hamulcowych, tarcz hamulcowych, filtra powietrza, świec zapłonowych czy płynu hamulcowego.

Na co narzekają klienci? Zarzutem jest brak możliwości rabatowania pojazdu. W przypadku tego finansowania nie można liczyć na promocyjną cenę. Dla wielu osób, które wcześniej leasingowały pojazdy w klasyczny sposób jest to minus, gdyż w niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie pokaźnego rabatu.

Po trzech latach istnienia tego rodzaju finansowania, auta zaczynają wracać do punktów dealerskich. Każde z nich jest oceniane pod względem zużycia po czasie eksploatacji. Każdy użytkownik pojazdu w Audi Perfect Lease dostaje na wstępie książkę, w której jest zaznaczone, co jest zaliczane jako zużycie normlane i ponadnormatywne. Są też określone koszty z tym związane.

Na tej podstawie wyznaczana jest ewentualna kwota do dopłaty. Jednak po rozmowach z użytkownikami, żaden z nich nie spotkał się z sytuacją, w której musiałby dopłacić. Jak stwierdzili, jeżeli ktoś nie dba o auto to taka sytuacja może mieć miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.