Nowe Audi A1 już w polskiej ofercie - znamy wyjściową cenę

Filip Trusz
Audi rozpoczęło już przyjmowanie zamówień na nowe Audi A1. Poznaliśmy niedawno cenę bazowej wersji 30 TFSI. Nowe Audi A1 wyceniono na 91 000 zł.

91 000 zł zapłacimy za na nowe Audi A1 30 TFSI. Oznacza to, że pod maską będzie pracował benzynowy silnik o mocy 116 KM. Skrzynia to 6-biegowy manual, a automatyczną przekładnię S tronic będzie można zamówić za dopłatą.

Audi chwali się, że już w standardzie nowe Audi A1 będzie uzbrojone w całą armię nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. To m.in. system ostrzegający o zjeżdżaniu z pasa ruchu, system Audi pre sense front (wykrywa zagrożenie kolizji z pojazdem, pieszym lub rowerzystą i ostrzega o nim kierowcę, w razie potrzeby samodzielnie awaryjnie hamuje) czy ogranicznik prędkości.

Na pełny polski cennik nowego Audi A1 wciąż czekamy.

Audi A1 2018Audi A1 2018 fot. Audi

Nowe Audi A1 - najważniejsze informacje

Zbudowane na nowoczesnej platformie nowe Audi A1 wyraźnie urosło. Mierzy teraz 4,03 m długości, 1,74 m szerokości i 1,41 m wysokości. Dzięki dużemu rozstawowi osi i sprytnie poprowadzonej linii dachu w środku wygodnie będą mogli podróżować wysocy pasażerowie, również na tylnej kanapie. Mimo sportowego wyglądu nikt nie powinien narzekać na brak miejsca na głowę i nogi.

Spory jest także bagażnik nowego Audi A1. Urósł aż o 65 l w porównaniu z poprzednim modelem i pomieści teraz 335 l. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń bagażowa wzrośnie do 1090 l. Co ważne, krawędź ładunkowa znajduje się nisko, na wysokości 67 cm, co pomaga w wygodnym załadunku.

Znacznie więcej dowiesz się poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.