Wypożycz choinkę - pomysł Volvo na ekologiczne święta

Filip Trusz
Co roku na święta wycina się aż 6 milionów choinek. Wiele po kilkunastu dniach w roli ozdoby domu kończy na śmietniku. Szwedzkie Volvo ma pomysł, jak dbać o lasy, a jednocześnie nie rezygnować ze świątecznej tradycji.

Ważną formą ochrony lasów jest zapobieganie ich wycinaniu, o czym trzeba pamiętać zwłaszcza w okresie świątecznym. Szacuje się, że na Święta Bożego Narodzenia wycina się ok. 6 milionów drzewek. Później większość z nich trafia na śmietniki. Volvo wraz z Ambasadą Szwecji i Fundacją Nasza Ziemia ma pomysł na ekologiczne święta.

Wypożyczenie choinki, a następnie ponowne jej zasadzenie jest o wiele lepszym sposobem na zachowanie tradycji, a jednocześnie zminimalizowanie śladu ekologicznego, czyli zużycia zasobów naturalnych w stosunku do możliwości ich odtworzenia przez Ziemię.

Volvo już drugi raz organizuje ogólnopolską akcję "Wypożyczalnia choinek". Wszystko z myślą o ochronie środowiska naturalnego i zapobieganiu niekorzystnym zmianom klimatycznym.

Wypożyczalnia choinek VolvoWypożyczalnia choinek Volvo fot. Volvo

W ramach akcji z salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo na terenie całej Polski można odebrać żywe, ukorzenione drzewko. Podczas pobytu w domu opiekuna choinka powinna zostać otoczona troskliwą opieką. Należy podlewać ją 5 razy. Nie można jej przegrzewać, stawiać blisko kaloryfera i bezpośrednio na ogrzewanej podłodze. Nie powinno się jej niszczyć ani ucinać gałęzi, korzeni i pędów. Niekorzystnie działa na nią także pokrywanie nabłyszczającymi sprejami lub sztucznym śniegiem. Ozdoby zawieszane na choince powinny być lekkie.

W 2017 r. Volvo przeprowadziło "Wypożyczalnię choinek" po raz pierwszy. Wtedy uratowano 200 żywych choinek. W tym roku akcja będzie znacznie szerzej zakrojona - Volvo zapewni 500 choinek. Warto też wspomnieć, że Szwedzi zobowiązali się za każde wypożyczone drzewko do zasadzenia 10 kolejnych, co łącznie da lasom 5 tysięcy nowych choinek.

Więcej o akcji dowiecie się na stronie: www.choinkavolvo.pl

Wypożyczalnia choinek VolvoWypożyczalnia choinek Volvo fot. Volvo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.