Duży spadek w produkcji aut w Niemczech. Czy to już kryzys?

Październik był dobrym miesiącem dla niemieckiej gospodarki- produkcja samochodów wzrosła o kilka procent. Jednak listopad pokazał bardzo negatywny trend.

W jedenastym miesiącu tego roku fabryki samochodów osobowych w Niemczech zanotowały aż 22-procentowy spadek. Z linii montażowych zjechało tylko 450,5 tys. egzemplarzy samochodów. Z kolei 344,1 tys. samochodów trafiło na rynku zagraniczne. Niemieckie stowarzyszenie VDA informuje, że wpłynął na to fakt, że wynik osiągnięty przed rokiem był rekordowy. Jednak od kilku miesięcy na wielkość produkcji ma wpływ nowa procedura testowania spalania i emisji spalin - WLTP.

Przeczytaj także: Kto zarabia, a kto traci na produkcji samochodów

Od początku tego roku niemieckie fabryki wyprodukowały ponad 4,81 mln samochodów osobowych - to spadek o 9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. W tym czasie wyeksportowano 3,74 mln egzemplarzy - o 8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Miesiąc temu organizacja VDA prognozowała niższą produkcję, ale tylko o 7 procent. Liczba całkowita miała wynieść niespełna 5,3 mln sztuk. Jednak wszystko wskazuje na to, że taki wynik jest mało realny.

Więcej o:
Komentarze (1)
Duży spadek w produkcji aut w Niemczech. Czy to już kryzys?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: wojciech

    Oceniono 1 raz 1

    jakoś w natężeniu niemców na drogach dnarzekać nie można, także to raczej chwilowe jest. Ludzie w dalszym ciągu mają zaufanie. Ja sam a4 mam, serwisowana na częściach delphi także długo z nią problemów nie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX