Opel coraz bardziej elektryczny. Znamy najbliższe plany marki

Rok 2019 to wyjątkowa data dla Opla, ponieważ wypada 120-lecie działalności marki w branży motoryzacyjnej. Z tej okazji niemiecki producent chce przyspieszyć elektryfikację modeli w swojej gamie.

W pierwszej połowie przyszłego roku ruszy przyjmowanie zamówień na dwa zelektryfikowane modele. Pierwsza w kolejce jest nowa Corsa z zasilaniem akumulatorowym, a drugim modelem jest Grandland X z napędem hybrydowym typu plug-in. To efekt planów ogłoszonych podczas strategicznego spotkania PACE!

Karolina Pilarczyk: "Na zawodach muszę z prędkością 160 km/h dojechać na milimetry do ściany, ocieram się o drzwi przeciwnika. To walka gladiatorów."

Mały, miejski model z napędem elektrycznym ma potencjał żeby podbić rynek. Pierwsza generacja Corsy zadebiutowała w 1982 roku, a jej najnowsze wcielenie będzie przełomowe. Szefowie koncernu podkreślają, że dzięki temu modelowi elektryczna motoryzacja będzie dostępna po raz pierwszy dla wielu klientów.

Z kolei Grandland X, wyposażony w napęd hybrydowy z możliwością ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego będzie produkowany w przyszłym roku z niemieckich zakładach w Eisenach. Pod maską znajdziemy nawet 300 KM maksymalnej mocy przekazywanej na wszystkie koła za pomocą napędu e-All Wheel Drive. W 2020 roku zadebiutuje elektryczna wersja furgonu średniej wielkości, czyli Vivaro. Oprócz tego firma przygotowuje się do wprowadzenia subkompaktowego modelu Mokka X kolejnej generacji.

Przeczytaj także: Opel Grandland X - prezentacja modelu

Opel chce kontynuować pozycjonowanie marki, która będzie udostępniać innowacyjne technologie dla szerokiego grona, czyli tak jak robił to przez ostatnie 120 lat. Dla uczczenia wyjątkowej rocznicy niemiecka marka przygotowała dla klientów specjalną edycję samochodów ze swojej oferty. Przedsprzedaż jubileuszowych wersji wybranych modeli niemieckiej marki już rozpoczęła się na niektórych rynkach. Wersje na 120?lecie będą wyróżniały się szeregiem innowacyjnych technologii, rozwiązań stylistycznych i funkcji komfortu w wyposażeniu standardowym oraz szczególnie atrakcyjnymi cenami.

Więcej o: