Nissan Navara N-Guard, czyli luksusowy wół roboczy

Nissan wprowadza na rynek model Navara w wersji N-Guard. Mocna a zarazem elegancka odmiana jest już dostępna w sprzedaży.

Nissan Navara to dobrze znany, uniwersalny pickup umożliwiający jazdę w terenie. Samochód doskonale sprawdza się podczas codziennej eksploatacji, a w razie potrzeby pozwala wyjechać daleko poza asfalt. Na rynku debiutuje specjalna wersja N-Guard wyróżniająca się stylistyką oraz bogatszym podstawowym wyposażeniem.

Karolina Pilarczyk: "Na zawodach muszę z prędkością 160 km/h dojechać na milimetry do ściany, ocieram się o drzwi przeciwnika. To walka gladiatorów."

Auto zbudowano na bazie flagowej wersji Tekna. Wygląd zewnętrzny urozmaicono elementami pomalowanymi na czarno – krata wloty powietrza, boczne lusterka, klamka drzwi, tylny zderzak.

Do tego dołożono boczne stopnie i relingi dachowe, a także 18-calowe felgi z lekkich stopów. Lista standardowego wyposażenia obejmuje przyciemnione oprawy reflektorów oraz elektrycznie sterowany szyberdach z przyciemnioną szybą.

W wersji specjalnej znajdziemy także przednie i tylne czujniki parkowania oraz spryskiwacze reflektorów wraz z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego – wcześniej dostępnego wyłącznie za dopłatą.

Oprócz tego na liście wyposażenia znajdziemy system wspomagania ruszania pod górę, system kontroli zjazdu, inteligentny system hamowania awaryjnego oraz inteligentny system kamer 360°.

Przeczytaj także: Nissan elektryfikuje dealerów w Polsce

Wersja N-Guard jest dostępna w jednym z trzech kolorów nadwozia - ciemnoszarym, czarnym oraz białym perłowym. Całość dopełniają naklejki w dolnej części drzwi i skrzynia ładunkowa za tylnym kołem. We wnętrzu pojawiły się skórzane fotele z nową tapicerką i wstawkami w kolorze ciemnoszarym i żółtym z podwójnymi żółtymi szwami. Ten sam motyw pojawia się na wykończeniu drzwi oraz dywanikach.

Bardziej wymagający klienci mogą zamówić Navarę w wersji N-Guard z pakietem OFF-ROADER AT32. Pakiet obejmuje: wzmocnione zawieszenie zwiększające prześwit o 20 mm, pełną ochronę głównych podzespołów podwozia oraz 32-calowe opony oraz wysoko wyprowadzony kanał wlotu powietrza, zwiększający głębokość brodzenia.

Nissan Navara N-Guard kosztuje 159 150 zł brutto w wersji z manualną przekładnią 6-biegową oraz - za 5000 zł więcej - z 7-biegową skrzynią automatyczną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.