Szlachetna akcja Volkswagena i Kuby Wesołowskiego

"Wymarzone Mikołajki: to akcja, w której po raz szósty brał udział aktor Kuba Wesołowski, a partnerem akcji został Volkswagen. Tym razem atrakcją dla dzieci z domu dziecka była Strefa Małych Ratowników.

Kuba Wesołowski kolejny rok z rzędu sprawia, że Mikołajki dla dzieci z domów dziecka są niesamowitym wydarzeniem. W tym roku czekały Mikołajki były dla dzieci z domów dziecka niesamowitym wydarzeniem. Czekały na nie zabawy, konkursy, smakołyki oraz gwiazdy znane z telewizyjnych ekranów.

Karolina Pilarczyk: "Na zawodach muszę z prędkością 160 km/h dojechać na milimetry do ściany, ocieram się o drzwi przeciwnika. To walka gladiatorów."

W ramach Strefy Małych Ratowników organizatorzy zadbali o atrakcje, które nie tylko dadzą im szansę na świetną zabawę, ale i dostarczą praktycznych umiejętności. To właśnie tam dzieci krok po kroku stawały się superbohaterami, którzy potrafią ratować ludzkie życie.

Dzieci w przystępny sposób uczyły się jak reagować w sytuacjach kryzysowych i jakie czynności trzeba podjąć, żeby komuś pomóc. Poprzez gry i zabawę wiedza była utrwalana. W ramach zespołów, w których były dzieci oraz gwiazdy (Bogna Sworowska, Marta Kuligowska, Mateusz Banasiuk i Kamil Kula), wszyscy sprawdzali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Okazało się, że dzieci maja imponującą wiedzę na ten temat, ale także cechują się przytomnością i odpowiednimi reakcjami. Dlatego wszystkie zostały nagrodzone i dołączyły do ekipy Małych Ratowników.

To kolejne wydarzenie, które było elementem stworzonego przez markę Volkswagen w 2017 r. programu „Mali Ratownicy”. Dotychczas przeszkolonych zostało już prawie 20 tys. dzieci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.