Porsche Design 911 Chronograph Timeless Machine - namiastka 911 za kilka procent jego ceny

Nowe Porsche 911 zadebiutowało podczas salonu motoryzacyjnego w Los Angeles a tymczasem Porsche Design zaprezentowało nowy zegarek, który będzie dostępny w limitowanym nakładzie.

Producent czasomierza zastrzegł, że nowy model powstanie w liczbie 911 egzemplarzy. Każdy z nich będzie kosztować 4911 euro. Nowy gadżet dla maniaków Porsche trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

Porsche Design 911 Chronograph Timeless Machine Limited Edition ma bardzo atrakcyjny wygląd, który nawiązuje do nowego modelu ze stajni z Zuffenhausen. Tytanowa koperta o średnicy 42 mm ma charakterystyczne wycięcia nawiązujące do kierownicy w 911. To samo dotyczy skórzanego paska – jest wykonany dokładnie z tego samego materiału, co fotele w prawdziwym egzemplarzu.

Na czarnej, połyskującej tarczy umieszczono czerwoną wskazówkę sekundnika oraz wskaźniki chronometru. Białe wskazówki minutowe i godzinne nawiązują do deski rozdzielczej w 991. Szwajcarski mechanizm ETA Valjoux 7750 to ta sama konstrukcja, co w legendarnym zegarku Chronograph I z 1972 roku. Zapewnia 48-godzinną rezerwę. Koperta pokazuje cały mechanizm i jest zabezpieczona szafirowym szkłem.

Porsche Design 911 Chronograph Timeless MachinePorsche Design 911 Chronograph Timeless Machine fot. Porsche

Oprócz tej nowości Porsche Design przygotowało kilka innych zegarków z limitowanej serii. Jednym z nich jest atrakcyjny chronograf zaprojektowany z okazji szóstej edycji imprezy Porsche Rennsport Reunion, która odbyła się w czerwcu. W tym roku firma wydała limitowany zegarek, który powstał z okazji okrągłych urodzin firmy założonej w 1948 roku.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.