Jeszcze mocniejsza współpraca dwóch gigantów motoryzacyjnych. Co z tego wyniknie?

Dwóch gigantów na rynku motoryzacyjnym ogłosiło zacieśnienie współpracy. Toyota Motor Corporation (TMC) i Grupa PSA (PSA) zamierzają rozszerzyć współpracę na europejskim rynku o kolejne modele z gamy samochodów dostawczych.

Alians europejskiego oddziału Toyoty i PSA rozpoczęto współpracą przy średniej wielkości lekkich samochodach użytkowych. Chodzi o model Proace pierwszej generacji - auto było produkowane we francuskiej fabryce Hordain należącej do PSA.

Nowa umowa o współpracę zakłada wykorzystanie wszystkich atutów obydwu koncernów na rynku samochodów użytkowych CDV i LDV (kompaktowych i średniej wielkości) w Europie, aby obniżyć koszty projektowania i produkcji. Toyota będzie uczestniczyć w kosztach inwestycyjnych nowego modelu użytkowego z segmentu CDV.

W styczniu 2021 Toyota przejmie zakład produkcyjny w Kolinie, który aktualnie należy do obydwu koncernów. Są tam produkowane samochody segmentu A – Toyota Aygo, Peugeot 108 i Citroën C1, ale pomimo tej zmiany nadal będą tam produkowane aktualne generacje modeli segmentu A obu koncernów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.