Hyundai Palisade - Hyundai zbudował potężnego SUV-a, który powalczy z tuzami

Koreański producent chce umocnić swoją pozycję na rynku amerykańskim. Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles pojawił się Hyundai Palisade - potężny, 3-rzędowy, 8-osobowy SUV, który lada moment trafi na rynek za wielką wodą.

Pod maską modelu Palisade pracuje motor V6 o pojemności 3,8 litra. Jednostka pracująca w cyklu Atkinsona oferuje 291 KM maksymalnej mocy przy 6000 obr./min oraz 355 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość trafia na tylną oś lub wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej, w zależności od konfiguracji modelu.

Nowy model ma konkurować z takimi tuzami jak Toyota Highlander, Honda Pilot, Nissan Pathfinder, Ford Explorer. W porównaniu z konkurentami silnik w Palisade oferuje wyższą moc, ale równa się momentem obrotowym z SUV-em Hondy.

Wygląd nadwozia nawiązuje trochę do modeli Kona i Santa Fe, ale jego gabaryty sprawiają, że nie da się go pomylić z żadnym innym modelem. Projektanci zadbali o aerodynamikę nadwozia - współczynnik oporu powietrza wynosi w tym przypadku 0,33.

Hyundai PalisadeHyundai Palisade fot. Hyundai

Samochód postawiono na 18-calowych felgach, które odziano w ogumienie o rozmiarze 245/60. Opcjonalnie można wyposażyć go w 20-calowe koła. Egzemplarze wyposażone w system napędu na 4 koła HTRAC oferują kilka trybów pracy: Normal, Sport, Smart oraz Snow. Na liście wyposażenia znajdziemy wiele systemów wspomagających kierowcę: Forward Collision-Avoidance Assist z układem Pedestrian Detection, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, Lane Following Assist, Rear Cross-Traffic Collision Avoidance Assist, Safe Exit Assist, High Beam Assist, Driver Attention Warning oraz Smart Cruise Control z systemem Stop and Go.

Ciekawostką jest system Rear Occupant Alert z czujnikiem ultradźwiękowym, który wykrywa obecność dzieci lub zwierząt na tylnych fotelach i przypomina kierowcy o nich, gdy wysiada z samochodu. Jeśli system wykryje ruch po zamknięciu samochodu, zatrąbi klakson a system wyśle powiadomienie na smartfona. Na wyposażeniu potężnego SUV-a znajdziemy 7 poduszek powietrznych.

Hyundai PalisadeHyundai Palisade fot. Hyundai

Koreański producent zadbał też o komfort pasażerów. W kabinie znajdziemy wysokogatunkowe skóry Nappa, system składania oparć drugiego rzędu foteli za pomocą jednego przycisku oraz sporą liczbę portów USB. Na desce rozdzielczej zainstalowano 12,3-calowy wyświetlacz TFT oraz system infotainment na wyświetlaczu 10,25-cala. Urządzenie obsługuje Android Auto, Apple CarPlay oraz bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi.

Hyundai Palisade trafi do sprzedaży w przyszłym roku. SAmochód będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: Beckets Black, White Cream, Lagoon Silver, Steel Graphite, Sierra Burgundy, Moonlight Cloud oraz Forest Rain.

Hyundai PalisadeHyundai Palisade fot. Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.