Zrobisz zakupy i przy okazji naładujesz samochód

Firma ABB zainstalowała w siedmiu fińskich miastach stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Będą mogli z niej skorzystać wszyscy klienci, którzy wybiorą się na zakupy do Lidla.

To pierwszy etap większego zamówienia na terenie Finlandii. Po zrealizowaniu tego projektu firma ABB będzie dostarczać stacje ładowania dla sklepów Lidla w innych krajach Europy. Do tej pory dostarczono ponad 100 stacji szybkiego ładowania przy sklepach sieci w Szwecji, Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii, na Słowacji, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, na Węgrzech i w Polsce.

Ładowanie przy wykorzystaniu takiej stacji trwa od 15 do 30 minut. W jednym momencie stacja obsłuży dwa samochody. W tym czasie właściciel pojazdu może zrobić zakupy w Lidlu. Urządzenia obsługują zarówno pojazdy hybrydowe typu Plug-In (PHEV), jak i samochody w pełni elektryczne, oraz są zgodne ze wszystkimi standardami ładowania (CCS, AC Typ 2 i CHAdeMO).

Stacje szybkiego ładowania to część zaawansowanego rozwiązania w zakresie zarządzania cyfrowego ABB Ability™. Obsługa stacji ładowania jest prosta: wystarczy wybrać odpowiedni wtyk, podłączyć go do gniazda w pojeździe i wybrać metodę ładowania na ekranie dotykowym. Postęp ładowania można obserwować na ekranie dotykowym lub poprzez aplikację dostępną na smartfona.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o: