Lincoln Aviator - SUV premium po amerykańsku

Filip Trusz
Zaprezentowany w Los Angeles Lincoln Aviator nie trafi na europejskie drogi, ale i tak postanowiliśmy go wam zaprezentować. SUV mniejszy od Navigatora prezentuje się naprawdę okazale!

Lincoln Aviator od strony technicznej bazuje na Fordzie Explorerze. W standardzie duży SUV jest więc napędzany na tył, a AWD pojawia się jako opcja. Aviator będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych. W bazowej pod maską pracuje benzynowa, trzylitrowa, podwójnie doładowana V-szóstka o mocy 400 KM.

Chwilę później do sprzedaży ma wejść hybryda typu plug-in o systemowej mocy 450 KM. Aviatora będzie można więc ładować z gniazdka, a układ zaoferuje czysto elektryczny tryb jazdy. Jednak, ile Lincoln Aviator PHEV pokona na samym prądzie jeszcze nie wiemy.

Lincoln Aviator (2019)Lincoln Aviator (2019) fot. Lincoln

Świetnie wyglądający SUV w ofercie marki premium Forda plasuje się poniżej Navigatora. Na rynku ma rzucić wyzwanie głównie europejskim rywalom - Audi Q7, BMW X5, Mercedesowi GLE i Volvo XC90. Lincoln Aviator trafi do sprzedaży nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych - dla amerykańskich marek równie ważnym, a czasem nawet ważniejszym rynkiem (Cadillac...), stały się Chiny. Lincoln liczy, że Aviator okaże się w Państwie Środka bestsellerem.

Lincoln Aviator (2019)Lincoln Aviator (2019) fot. Lincoln

Lincoln Aviator to nie tylko elegancka, muskularna sylwetka i typowo amerykański wygląd, ale także wysoki komfort podróżowania. Kabina ma być naszpikowana najnowocześniejszymi systemami bezpieczeństwa i wsparcia, a na liście wyposażenia znajdziemy wszystkie obowiązkowe elementy, jakie powinny znaleźć się w takim kolosie. Lincoln obiecuje także wzorowe wykończenie.

Lincoln Aviator (2019)Lincoln Aviator (2019) fot. Lincoln

Warto w tym miejscu wymienić adaptacyjne zawieszenie, które monitoruje drogę przed samochodem i na bieżąco dostosowuje ustawienia, żeby nienagannie wybierać wszystkie dziury i nierówności w nawierzchni. Takie rozwiązanie znamy z najbardziej zaawansowanych technicznie samochodów na rynku.

Lincoln Aviator (2019)Lincoln Aviator (2019) fot. Lincoln

Ceny Lincolna Aviatora poznamy bliżej rynkowej premiery. Chcielibyście zobaczyć takiego SUV-a w europejskiej sieci sprzedaży?

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Czy Twoim zdaniem Lincoln Aviator miałby szansę na sukces w Europie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.