Bentley Continental GT Convertible - luksusowy i szybki Bentley ze składanym dachem

Do sezonu letniego jeszcze daleko, ale Bentley jest już gotowy z nowym modelem. Do salonów luksusowej, brytyjskiej marki wchodzi nowy model Continental GT Convertible, czyli gran tourer ze składanym dachem.

Potężną maszynę wyposażono w materiałowy dach składający się w 19 sekund przy prędkości do 50 km/h. Klienci będą mogli wybierać spośród kilku kolorów materiału, włączając w to wykończenie z tweedu. Producent poinformował, że nowy dach został jeszcze lepiej uszczelniony i wygłuszony. Przedstawiciele Bentleya twierdzą, że hałas w kabinie jest porównywalny z wersją GT Coupe poprzedniej generacji.

Na liście podstawowego wyposażenia znajdziemy system ogrzewania szyi, wydajniejszy i cichszy od rozwiązania w poprzednim modelu - zintegrowany z fotelami regulowanymi w 20 kierunkach. Oprócz tego kierowca może włączyć ogrzewanie kierownicy, siedziska oraz podłokietnika. Dzięki takim dodatkom samochód sprawdzi się w różnych warunkach pogodowych.

Bentley Continental GT Convertible 2019Bentley Continental GT Convertible 2019 fot. Bentley

Pod długą maską umieszczono dobrze znany silnik W12 o pojemności 6.0. Jednostka współpracuje z 8-biegową, dwusprzęgłową przekładnią. Motor oferuje 635 KM maksymalnej mocy - tyle samo, co w wersji z twardym dachem.

Masywny kabriolet (jest cięższy o 160 kg w porównaniu z wersją Coupe) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy.

Bentley Continental GT Convertible 2019Bentley Continental GT Convertible 2019 fot. Bentley

Kabina oferuje luksusowe warunki dla kierowcy i pasażera. Przestrzeń na nogi jest identyczna jak w wersji Coupe. Auto jest dostępne z konfigurowalną, cyfrową deską rozdzielczą i wyświetlaczem systemu infotainment o przekątnej 12,3 cala.

Na pokładzie nie zabraknie najlepszych materiałów, takich jak skóra, metal czy okleiny z naturalnego drewna.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.