Ford Edge - odświeżony, naszpikowany technologią SUV pojawi się w Europie

Po premierze na salonie motoryzacyjnym w Genewie przyszedł czas na debiut na rynku europejskim. Ford wprowadza na Stary Kontynent odświeżoną wersję modelu Edge.

Nowy Ford Edge jest określany mianem "najbardziej zaawansowanego SUV-a w historii marki", dzięki bogatemu wyposażeniu w zakresie systemów asystujących kierowcy oraz bogatszego wyposażenia dla wersji Titanium, ST-Line oraz Vignale.

Najnowsza odsłona ma pod maską 2-litrowy silnik wysokoprężny biturbo EcoBlue. Jednostka składająca się z 4 cylindrów rozwija w najwyższej odmianie 238 KM maksymalnej mocy. Silnik połączono z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów oraz inteligentnym systemem napędu na wszystkie koła. Oprócz tego Ford oferuje jeszcze dwie jednostki wysokoprężne w gamie. Jest to również 2-litrowa jednostka EcoBlue, ale napędza tylko przednią oś i oferuje 150 lub 190 KM.

Ford Edge 2019Ford Edge 2019 fot. Ford

Odświeżona wersja oferuje adaptacyjny tempomat z systemem Stop&Go, który potrafi zatrzymać samochód i samodzielnie ruszyć - pod warunkiem, że postój nie potrwa dłużej niż trzy sekundy. Tempomat potrafi utrzymać samochód w pasie ruchu do prędkości 200 km/h.

Z kolei system Evasive Steering Assist przyda w mieście i podczas szybkiej jazdy na autostradzie. Wykorzystuje radar wraz z kamerą, które potrafią wykrywać inne pojazdy i wykonać manewr omijający przeszkodę.

Ford Edge 2019Ford Edge 2019 fot. Ford

Na liście systemów bezpieczeństwa w nowym Fordzie Edge znajdziemy: Adaptive Front Lighting System, Blind Spot Information System, Glare-Free High Beam, Intelligent Speed Limiter, Lane Keeping Alert, Pre-Collision Assist with Pedestrian Detection oraz Traffic Sign Recognition. W kabinie umieszczono system multimedialny Ford SYNC3 z możliwością bezprzewodowego ładowania, opcjonalnym systemem audio B&O z 12 głośnikami, cyfrowym kokpitem oraz wieloma innymi rozwiązaniami.

Cennik odświeżonej wersji pojawi się już niebawem.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.