Skoda stawia na elektromobilność - szykuje ofensywę modelową

Wielu producentów jest zainteresowanych rozwojem w temacie elektromobilności. W tym gronie dość prężnie działa Skoda. Czeski producent zapowiada kolejne premiery samochodów zasilanych na prąd.

Czeski producent chce przekonać swoich klientów, że zakup samochodu elektrycznego może być dobrą inwestycją w przyszłość. Wraz z rozwojem elektromobilności Skoda chce popracować nad standardami bezpieczeństwa, systemami wspomagania kierowcy i rozwiązaniami z obszaru connectivity.

Kolejnym wyzwaniem jest wysoki komfort jazdy. Dobrym przykładem jest koncepcyjny model Vision E, który udowadnia, że samochody elektryczne Skody będą się wyróżniać pod kątem przestronności. Brak silnika spalinowego i skrzyni biegów sprawia, że w pojazdach elektrycznych pojawia się dodatkowe miejsce na bagaż – zarówno z przodu jak i z tyłu.

Skoda Vision ESkoda Vision E fot. Skoda

Już w przyszłym roku Skoda zaprezentuje elektryczną wersję modelu Citigo o zasięgu 300 km na jednym ładowaniu.

Oprócz tego w gamie modelowej pojawi się jeszcze Superb wspomagany silnikiem elektrycznym – układ hybrydowy typu plug-in. Rok później klienci zapoznają się z pierwszym samochodem elektrycznym zbudowanym na platformie MEB. Samochód przyszłości przejedzie na jednym ładowaniu nawet 500 km.

Skoda szacuje, że w 2025 roku samochodu elektryczne będą stanowić w Europie nawet 25 proc. całkowitej sprzedaży marki. Czeski producent chce zainwestować co najmniej 2 miliardy euro w rozwój elektrycznych pojazdów i usług z zakresu elektromobilności. Przy okazji mocno postawi na rozwój technologii z zakresu cyfryzacji i automatyzacji oraz równoległe usprawnianie samych procesów produkcyjnych.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o: