Fabryka opon Michelin w Olsztynie - spora inwestycja francuskiego koncernu w Polsce

Kilka dni temu w fabryce opon Michelin w Olsztynie zainaugurowano ważną inwestycję dla rozwoju zakładu. Francuski producent opon chce zwiększyć produkcję ogumienia klasy premium do 5 mln sztuk rocznie.

Inwestycja, dzięki której powstanie 66 nowych stanowisk pracy zostanie zakończona w 2022 roku. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dołożyło 7 proc. wartości projektu.

 - Nasza kolejna inwestycja przyczyni się nie tylko do rozwoju fabryki i dalszego umocnienia jej pozycji w Grupie Michelin. Znaczną część prac budowlanych, tak jak w przypadku innych inwestycji, powierzymy firmom z Warmii i Mazur, przyczyniając się w ten sposób do wzmocnienia gospodarki regionu. Otrzymana subwencja rządowa to cenne wsparcie w realizacji naszego projektu – mówi Jarosław Michalak, prezes Michelin Polska.

Francuska grupa Michelin jest obecna na terenie Olsztyna od 23 lat. Od tego czasu zainwestowano tam ponad miliard euro. Tym samym Michelin jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. W tej chwili zatrudnia około 5 tys. osób.

Olsztyńska fabryka zajmuje powierzchnię 177 hektarów. Są tam produkowane opony do samochodów osobowych oraz 4x4, samochodów dostawczych, ciężarowych i pojazdów rolniczych. Oprócz tego firma produkuje formy, kordy i mieszanki gumowe. Na terenie fabryki znajduje się także Centrum Logistyczne o powierzchni 110 tys. m2. Jest to jedno z największych magazynów Michelin na świecie oraz największe w Europie Środkowo-Wschodniej.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o:
Copyright © Agora SA