Volkswagen T-Cross - znamy wyjściową cenę małego SUV-a z Wolfsburga

Filip Trusz
Na pełny cennik Volkswagena T-Crossa wciąż czekamy, ale polski oddział podał już kwotę, która otworzy cennik małego SUV-a. To 69 700 zł za T-Crossa z silnikiem 1.0 TSI o mocy 95 KM.

Volkswagen T-Cross będzie wyjściowo kosztował w Polsce 69 700 zł. Najtańsza odmiana nowego SUV-a Volkswagena ma pod maską litrowy, trzycylindrowy silnik 1.0 TSI o mocy 95 KM.

Jak donosi serwis se.pl/auto już bazowa wersja ma być wyposażona w zaawansowane systemy bezpieczeństwa. To m.in.: system Front Assist monitorujący przestrzeń przed autem z funkcją rozpoznawania pieszych i hamowania awaryjnego, system Lane Assist utrzymujący samochód na wybranym pasie ruchu, system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu, aktywny system ochrony pasażerów, Blind Spot Detection, który ostrzega o pojazdach w martwym polu oraz system wspomagający parkowanie.

Na pełny cennik wszystkich wersji silnikowych i wyposażenia wciąż czekamy. Wtedy będziemy mogli zobaczyć, jak mały Volkswagen wypada na tle bezpośrednich konkurentów.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Volkswagen T-Cross - najmniejszy w rodzinie

Volkswagen T-Cross idealnie wpisuje się w segment miejskich SUV-ów i crossoverów - mierzy 4,11 m. Producent podkreśla, że mały SUV będzie wzorem praktyczności w swojej klasie.

Dzięki rozstawowi osi, który wynosi 2,56 m Volkswagen T-Cross ma zaoferować wyjątkowo przestronną kabinę, w które, zgodnie z obietnicami VW, może wygodnie podróżować pięć osób. Tylna kanapa jest przesuwna i można ją regulować w zakresie 14 cm. Bagażnik pomieści od 385 do 455 litrów (zależy od ustawienia kanapy), a jeżeli tylne siedzenia złożymy, to powiększy się do 1281 l. Przedział bagażowy ma mieć równą kanapę.

Volkswagen T-Cross 2018Volkswagen T-Cross 2018 fot. Volkswagen

Wrażenie przestronności potęguje stylistyka modelu - mały T-Cross wygląda jak pomniejszony Touareg, okręt flagowy marki z Wolfsburga. Pod maską może pracować jeden z czterech turbodoładowanych silników. Wszystkie spełniają normę Euro 6d-Temp.

  • 1.0 TSI o mocy 95 KM
  • 1.0 TSI o mocy 115 KM
  • 1.5 TSI o mocy 150 KM
  • 1.6 TDI o mocy 95 KM

Volkswagen T-Cross 2018Volkswagen T-Cross 2018 fot. VW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.