Premiera następcy Skody Rapid już blisko. Znamy szczegóły

Volkswagen pracuje nad Golfem ósmej generacji, a tymczasem Skoda również nie próżnuje. Od jakiegoś czasu wiemy już o następcy Skody Rapid. Samochód zadebiutuje już za kilka tygodni.

Czeski producent wprowadza na rynek model, który zastąpi wysłużonego Rapida - nowy model Scala będzie nadal 5-drzwiowym hatchbackiem. Skoda nie pokazała jeszcze wersji produkcyjnej, ale samochód będzie mocno nawiązywać do studium koncepcyjnego Vision RS zaprezentowanego jakoś czas temu. Na pewno pod względem stylistyki nadwozia będzie zrywać z dotychczasowym designem modeli Rapid i Rapid Spaceback.

W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje nowego modelu. Auto prezentowane na zdjęciach ma najbogatsze wyposażenie wraz z pełnym oświetleniem LED, dachem panoramicznym i 19-calowymiflegami. Skoda bardzo mocno stawia na nowego gracza w segmencie, gdzie do tej pory rozpychały się takie modele jak Renault Megane czy Kia Ceed. jednak można się spodziewać, że zabierze klientów Golfowi i Leonowi.

Pod maskę trafią dobrze znane jednostki ze znaczkiem TDI i TSI - w sumie będzie to pięć turbodoładowanych jednostek oferujących moc w przedziale od 90 do 150 KM. W zależności od wersji będzie można wybierać pomiędzy mechaniczną a automatyczną skrzynią biegów.

Więcej na temat nowego modelu dowiemy się dopiero na początku przyszłego miesiąca. Premierę Skody Scala zaplanowano na 6 grudnia w Tel Avivie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.