Nowy Golf R jeszcze szybszy. A pod maską 5 cylindrów

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów usportowionej wersji Volkswagena Golfa. Jak donoszą informatorzy z drugiego końca globu, kompaktowy hot-hatch może być wyposażony w 5-cylindrowy silnik prosto od Audi.

Całe zamieszanie z 5-cylindrowym silnikiem w sportowej wersji Golfa R wzięło się z Australii, gdzie tamtejszy szef produktu Todd Ford w wyraźny sposób nie zaprzeczył, że taka wersja może pojawić się na drogach. W rozmowie z dziennikarzami ujawnił, że sportowa dywizja R pracuje nad rozwiązaniem, które dostarczy jeszcze więcej mocy i wydajności.

Tymczasem w okolicach Nuburgring od kilku tygodni można zobaczyć zamaskowanego Volkswagena Golfa odzianego w te same numery rejestracyjne, co jakiś czas temu prototypowy Golf R420. Pod maską takiego samochodu pracuje silnik zapożyczony z Audi RS3. Jednostka o pojemności 2,5-litra składa się z pięciu cylindrów produkuje 400 KM przekazywane na wszystkie koła.

Wieści na temat sportowego Golfa R z pięciocylindrowym silnikiem na pewno podniosły poziom tętna u niejednego fana tych samochodów, ale trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość i obserwować rozwój zdarzeń.

Źródło: motor1.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.