Audi dołoży jeszcze jedną parę drzwi w modelu TT

Nie dalej jak 4 lata temu na salonie w Paryżu zadebiutował model TT Sportback, czyli bardziej praktyczna odmiana coupe z Ingolstadt wyposażona w dodatkową parę drzwi. Wszystko wskazuje na to, że samochód ma szansę pojawić się na rynku.

W tym roku Audi TT obchodzi 20. urodziny. Z tej okazji producent zamierza przygotować specjalny model wyposażony w dodatkową parę drzwi i wygodniejszą tylną kanapę. Wszystko przy okazji premiery kolejnej generacji modelu, która powinna nastąpić w ciągu dwóch następnych lat. Zagraniczne źródła donoszą, że władze niemieckiej marki wstępnie zaakceptowały projekt czterodrzwiowego Audi TT.

W porównaniu z aktualnie sprzedawanym modelem wariant TT wyposażony w dodatkową parę drzwi będzie znacznie większy niż dotychczasowy model. Mówi się o wydłużonym o 120 mm rozstawie osi, a co za tym idzie – nadwoziu dłuższym o 290 mm. Przy okazji samochód będzie o 60 mm szerszy.

Nowy model powstaje na odświeżonej płycie podłogowej MQB. Pod maskę trafią nowoczesne silniki z grupy VW. Niektóre z nich będą dostępne z tzw. miękkim układem hybrydowym, hybrydą typu plug-in oraz silnikiem elektrycznym.

Audi nie ujawniło, czy nowy model TT Sportback będzie pozycjonowany poniżej A5 Sportback. Samochód mógłby konkurować z Mercedesem CLA oraz zapowiadanym od jakiegoś czasu BMW Serii 2 Gran Coupe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.