Tesle dostaną nową funkcję. "Będą niczym wytresowane zwierzęta"

Tesla to firma, która jest mocno skoncentrowana na rozwijaniu oprogramowania w swoich samochodach. Wraz z kolejną aktualizacją oprogramowania pojawią się nowe, niespotykane do tej pory funkcjonalności.

Wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania w samochodach Tesli pojawiają się nowe funkcje, które potrafią ułatwić życie kierowcom. Podobnie będzie tym razem. Kilka dni temu Elon Musk poinformował na Twitterze o usprawnieniu funkcji autopilota. Pojawi się nowa funkcja Summon, która pozwoli na zdalne parkowanie. W tej chwili funkcja ogranicza się do jazdy w dwóch kierunkach: do przodu i do tyłu.

Jednak nowa, bardziej zaawansowana wersja zyska szereg nowych możliwości. Przywoływanie samochodu będzie nadal możliwe, a pojazd będzie się poruszać za naszym smartfonem krok w rok, niczym wytresowane zwierzę. Producent nie zdradza zasięgu działania nowej funkcji, ale w przyszłości będzie można zawołać samochód nawet z odległości kilku lub nawet kilkunastu kilometrów.

Aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich samochodów Tesli wyprodukowanych w ciągu ostatnich dwóch lat, przygotowanych sprzętowo do obsługi Autopilota w wersji v2+. Już w obecnej wersji po aktualizacji jest możliwość zdalnego sterowania samochodem z poziomu smartfona. Jeśli auto znajdzie się w zasięgu wzroku, to przy pomocy ekranu telefonu komórkowego będzie można sterować autem do przodu i tyłu, a także skręcać kołami.

Więcej o: