Seat pracuje nad kolejną generacją Leona

Wszystko wskazuje na to, że nowy Seat Leon zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Ma się wyraźnie odznaczać na tle innych aut grupy Volkswagena.

Debiut modelu zaplanowano na marzec przyszłego roku, czyli możemy się spodziewać oficjalnego odsłonięcia już podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. W sieci pojawiło się zdjęcie zapowiadające samochód. Widać po nim, że postawiono mocny akcent na indywidualizację wyglądu spośród innych marek należących do portfolio grupy Volkswagena. Zrezygnowano z ostrych kształtów na rzecz "pełnej" bryły.

Co ciekawe, nowa stylistyka nie będzie obejmować modeli z napędem elektrycznym oraz hybryd. Auta z nowoczesnymi napędami będą nadal wyglądać jak reszta pojazdów w gamie. W międzyczasie wyjaśniły się losy modelu spod znaku Cupra. Usportowiona wersja Leona pojawi się na rynku pod koniec przyszłego roku. Auto będzie konkurować ze sportowym Hyundaiem ze znaczkiem N. Auto będzie miało ograniczoną dostępność.

Napędy hybrydowe będą odgrywać ważną rolę w przyszłości marki Cupra. Inżynierowie sportowej dywizji szukają rozwiązań, które polepszą osiągi bez zwiększania zużycia paliwa. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się w pełni elektrycznej wersji tego modelu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.