Kolejny pickup Volkswagena w drodze

Koncern z Wolfsburga zamierza poszerzyć ofertę pickupów ze znaczkiem VW, ale zanim model trafi na globalny rynek, zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Brazylii. Premiera dopiero za kilka dni, ale już teraz znamy pierwsze szczegóły.

Już 6 listopada na imprezie Sao Paulo International Motor Show w Brazylii zadebiutuje zupełnie nowy Volkswagen o nadwoziu pickup. Jeszcze nie znamy jego nazwy, ale wiadomo, że zbudowano go na płycie podłogowej MQB A0 – identyczną konstrukcję wykorzystano do budowy modeli Polo oraz T-Cross.

Volkswagen nie ujawnił, jakie silniki trafią pod maskę tego modelu, ale jednego możemy być pewni – będzie dostępny z napędem na cztery koła. W sieci pojawiły się już oficjalne zdjęcia samochodu w wariancie 4-drzwiowym z otwartą przestrzenią bagażową. W razie potrzeby będzie można złożyć tylną kanapę, złożyć panel kabiny i powiększyć przestrzeń ładunkową. Producent nie zdradził więcej szczegółów na temat tego rozwiązania.

Auto pojawi się na drogach już za kilka miesięcy i będzie pozycjonowany poniżej Amaroka, ale ponad modelem Saveiro. Na rynku brazylijskim będzie konkurować z takimi samochodami, jak Fiat Toro czy Renault Duster Oroch. Kilka miesięcy po premierze samochód trafi na inne rynki, ale raczej nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych z powodu wysokiego cła na importowane samochody. Po doliczeniu podatku w wysokości 25 proc. wartości samochodu, jego cena na rynku amerykańskim nie będzie konkurencyjna.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.