BMW serii 8 Cabrio - przepiękny kabriolet w dwóch mocnych wersjach

Filip Trusz
Nowe BMW serii 8 zadebiutowało jako coupe, ale bardzo szybko doczekało się równie spektakularnego wcielenia bez dachu. BMW serii 8 Cabrio przyjedzie nad Wisłę w dwóch mocnych wersjach silnikowych.

Bazowe BMW serii 8 Cabrio to wysokoprężne BMW 840d xDrive Cabrio. Pod długą maską ukryto w niej 3-litrowy, 6-cylindrowy, rzędowy silnik o mocy 320 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Standardowo współpracuje z 8-stopniowym automatem. Osiągi słabszej wersji to 5,2 s do setki, 250 km/h prędkości maksymalnej przy deklarowanym spalaniu 6,3-5,9 l/100 km.

Zobacz wideo

Benzynowa odmiana BMW serii 8 Cabrio to od razu oznaczona literą M wersja M850i xDrive Cabrio z 4,4-litrową V-ósemką, która legitymuje się 530 KM mocy i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tutaj automat i napęd 4x4 oczywiście również są standardem. Pierwsza setka na liczniku to kwestia 3,9 s, a prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Zużycie paliwa? Średnie to podobno 10,0 l/100 km.

BMW serii 8 CabrioBMW serii 8 Cabrio fot. BMW

Największą nowością wersji Cabrio jest oczywiście składany, tekstylny dach. Można go elektrycznie złożyć lub rozłożyć podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Cała operacja trwa 15 sekund. Dach dostępny będzie w dwóch kolorach - czarnym lub antracytowym (za dopłatą).

BMW serii 8 CabrioBMW serii 8 Cabrio fot. BMW

BMW serii 8 Cabrio to samochód czteromiejscowy. Tylna kanapa jest składana w stosunku 50:50, a bagażnik standardowo pomieści 350 l. Każde BMW serii 8 Cabrio będzie wyposażone w umieszczony z tyłu wiatrochron. System ogrzewania szyi kierowcy i pasażera w zagłówkach przednich foteli będzie opcją.

BMW serii 8 CabrioBMW serii 8 Cabrio fot. BMW

Pod względem wyposażenia i zastosowanych systemów wsparcia oraz bezpieczeństwa kabriolet nie różni się od coupe. BMW serii 8 to flagowy model bawarskiego producenta, na liście dostępnego wyposażenia znajdziemy więc wszystko co BMW ma do zaoferowania w swoich samochodach. W Cabrio nie zabraknie dużych ekranów nowego systemu multimedialnego, nagłośnienia Bowers & Wilkins, materiałów najwyższej jakości wykorzystanych do wykończenia kabiny, masy zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, adaptacyjnego układu jezdnego M z trybami jazdy, zintegrowanego aktywnego układu kierowniczego czy sportowego mechanizmu różnicowego M.

BMW serii 8 CabrioBMW serii 8 Cabrio fot. BMW

BMW serii 8 to w końcu popisowy model producenta.

BMW serii 8 CabrioBMW serii 8 Cabrio fot. BMW

BMW serii 8 CabrioBMW serii 8 Cabrio fot. BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.