Yanosik i Allegro razem. Nowa usługa dla kierowców - sprzedasz auto z poziomu aplikacji

Na pierwszy rzut oka Yanosik i Allegro mają ze sobą niewiele wspólnego. Jednak od kilku dni te dwie rozpoznawalne podmioty współpracują przy projekcie związanym z sektorem samochodów prywatnych.

Yanosik to aplikacja, z której korzysta aktywnie średnio 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Allegro nie trzeba przedstawiać - to największa i najbardziej znana platforma internetowa w Polsce. Okazuje się, że dwóch gigantów znalazło wspólny mianownik - są to kierowcy, którzy chcą sprzedać swój samochód.

Użytkownicy Yanosika mogą za pomocą aplikacji sprzedać swój samochód bezpośrednio na platformie Allegro.

– Schemat dodania ogłoszenia został maksymalnie uproszczony. Wystarczy przejść do zakładki „Samochód” w aplikacji, zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego auta, dzięki czemu spora część danych zostanie uzupełniona automatycznie, a następnie wystawić pojazd w serwisie Allegro. Osoby dopiero zastanawiające się nad wymianą pojazdu mogą uprzednio sprawdzić wartość rynkową swojego samochodu. Do tego również wystarczy zeskanowanie dowodu rejestracyjnego. Co więcej, na ekranie startowym aplikacji pojawiają się ogłoszenia innych użytkowników o sprzedaży auta. Zwiększa to szansę sprzedających na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów skupionej w społeczności systemu Yanosik – mówi Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik.

Yanosik i AllegroYanosik i Allegro fot. Allegro

Z nowego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy Yanosika, którzy chcą sprzedać samochód jako osoba prywatna. Jednorazowo można dodać trzy ogłoszenia, a pierwsze będzie dostępne bezpłatnie przez 10 dni. Z funkcjonalności mogą korzystać kierowcy, którzy mają w aplikacji rangę "szeregowego", czyli przynajmniej 100 km jazdy z włączoną aplikacją.

Co więcej, nie muszą do tego mieć założonego konta w serwisie Allegro. Funkcja skanowania dowodu rejestracyjnego w aplikacji Yanosik sprawi, że w ofercie pojawią się również dane o historii pojazdu, w tym jego przebiegu. Takie rozwiązanie to nowość na polskim rynku.

Na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. Dlaczego? Między innymi dlatego, że nie potrafimy jeździć

Więcej o:
Copyright © Agora SA